17 Haziran 2021 Perşembe

SAMSUN VEZİRKÖPRÜ'DE 1990 YILINDA YAŞANAN O OLAY SİNEMA FİLM OLDU

Samsun Vezirköprü'de 1990 yılında yaşanan o olay sinema film oldu

Samsun'un Vezirköprü ilçesine bağlı Güldere köyünde bundan 29 yıl önce bir ailenin bıçaklanarak öldürülmesi olayı yönetmen Mustafa Miraç Kaya tarafından film haline getirildi.

18 Aralık 2019 Çarşamba 14:12 GÜNCEL

Samsun'un Vezirköprü ilçesine bağlı Güldere köyünde 1990 yılında yaşanan o olay sinema film oldu.


Vezirköprü ilçesinin Güldere mahallesinde 1990 yılında yaşanan olay 'Kiki Laneti Cin' ismi ile sinema filmi olarak beyazperde ile buluşacak. Korku, dram türü çekilen Kiki Laneti Cin filminin ilham kaynağı ise Samsun'un Vezirköprü ilçesine bağlı Güldere köyünde 1990 yılında yaşanan olay oldu.

1990 yılı gazete manşetlerine 'Bir Aile Bir Gecede Yok Oldu', 'Babasına Büyü Yaptırıp öldürdü' başlıkları ile yansıyan olayda, Vezirköprü ilçesi Güldere köyünde bir ailenin bir kişi tarafından defalarca bıçaklanarak öldürülmesi yer alıyordu. Yönetmen Mustafa Miraç Kaya, işte bu olaydan etkilenerek Kiki Laneti Cin filmini çekti.

Yönetmen Mustafa Miraç Kaya çektiği film ile ilgili yaptığı açıklamada “Benim yazdığım, yönettiğim sinema filmlerinin ortak özelliği gerçek hikayeler olmasıdır. Gazetede okuduğum Samsunda yaşayan bir ailenin yaşadıkları ilgimi çekti. Uzun bir araştırma sürecine girdim ve korku dram tarzında bence bir başyapıt ortaya çıktı. Senaryomu kimseye emanet edemedim, ben çektim, tecrübeli oyuncularımın doğallığıyla da muhteşem bir çalışma geliyor” dedi. 

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde 1990 yılında yaşanan olaydan esinlenen film 14 Şubat 2020 yılında 'Kiki Laneti Cin' ismi ile vizyona girecek.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

Güldereli adam

19 Nisan 2020 Pazar 09:53

Ben doğma büyüme güldereleyim böyle bi olay söz konusu değildir yalan haber yapılmış pirim için ne yapacaklarını şaşırmışlar.

Bay Dogru

30 Ocak 2020 Perşembe 12:55

Hayri Bedük, Youtube da Omma Okan Kılıç, bu filmin yönetmeniyle görüştü, röportaj yaptı. Neler yaşadıklarını vs anlattı. Çok zorluklar yaşamışlar. Bu olay gerçek. İnkar edenler, korkusundan konuşmuyordur. Gazetede çıkmış, görmüyor musun.

Hayri Bedük

23 Ocak 2020 Perşembe 20:12

Bu olay 1990 yılında olmuş olsa illaki haberimiz olurdu bu yorumu yazarken Güldere köyündeyim ve o kadar sordum böyle bir şey yaşanmadı diyorlar ve suç duyurusu yapacaklarını söylediler yalan işlerle insanların köylerini çamur atmaya kimsenin hakkı yok birde gerçek hikaye diyor yönetmen olacak zavallı

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da enerji santrallerine ÇED olmadan ruhsat var Cıty Mall'a yok

Samsun'da enerji santrallerine ÇED olmadan ruhsat var Cıty Mall'a yok