19 Mayıs 2019 Pazar

SAMSUN VEZİRKÖPRÜ'DE EMEKLİ ÇİFTÇİ MAAŞINI MEHMETÇİK VAKFINA BAĞIŞLADI

Samsun Vezirköprü'de emekli çiftçi maaşını Mehmetçik Vakfına bağışladı

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde çiftçilik yapan emekli Osman Altunay, bir aylık emekli maaşı Afrin'de Zeytin Dalı Harekatında görev yapan askerlerimiz için Mehmetçik Vakfına bağışladı.

26 Şubat 2018 Pazartesi 16:03 GÜNCEL

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde emekli çiftçi Osman Altunay, Zeytin Dalı Harekatı'na destek olmak için bir aylık emekli maaşını Mehmetçik Vakfı'na bağışlayarak örnek oldu.


Samsun'un Vezirköprü ilçesi Soğucak Mahallesi'nde yaşayan  55 yaşındaki emekli Osman Altunay, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye'nin Afrin bölgesinde sürdürülen, "Zeytin Dalı Harekatı"na destek olmak Mehmetçik Vakfı'na bağış yapmaya karar verdi.

Vezirköprü ilçesinde bulunan bir bankanın şubesine giden Osman Altunay, Afrin'deki harekata katılan güvenlik güçlerine iletilmesi için bir aylık emekli maaşını Mehmetçik Vakfı'nın hesabına yatırdı.

Bir aylık emekli maaşını Mehmetçik Vakfına bağışlayan Osman Altunay, 1984 yılında kendisinin de komando birliğinde askerlik yaptığını söyledi.

Türk milletinin ve vatanının her zaman destekçisi olduğunu ifade eden Osman Altunay, "Askerdeyken komando idim. Oradaki askerlerimizin neler çektiklerini çok iyi biliyorum. Bir aylık emekli maaşımı bağışladım. Oradaki askerlerimizin, personelimizin damarlarına kan olsun. Vatanımın, milletimin yanındayım." diye konuştu. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Eyüp Güler'den birlik seçimi açıklaması: Göğüs göğüse çarpışacağım

Eyüp Güler'den birlik seçimi açıklaması: Göğüs göğüse çarpışacağım