20 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN VEZİRKÖPRÜ'DE LİSE ÖĞRENCİLERİ ÇOCUK İSTİSMARCILARI İÇİN İDAM İSTEDİ

Samsun Vezirköprü'de lise öğrencileri çocuk istismarcıları için idam istedi

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde Ahmet Faik Edis Kız Anadolu Lisesi öğrencileri, çocuklara yönelik cinsel istismar olaylarına tepki göstererek, idam istedi.

21 Şubat 2018 Çarşamba 19:04 GÜNCEL

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde Ahmet Faik Edis Kız Anadolu Lisesinin kız öğrencileri, 4.5 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz edilmesi olayını protesto ederek, çocuklara yönelik cinsel istismarda bulunanlar için idam istedi.


Samsun'un Vezirköprü ilçesinde Ahmet Faik Edis Kız Anadolu Lisesi öğrencileri, ellerinde "Çocuk susar sen susma, idam istiyoruz, bir çocuğun kuşu öldü diye baş sağlığına giden peygamberin kendi evladına tecavüz eden ümmeti olduk uyuma" yazılı dövizlerle çocuk istismarı olaylarını protesto etti. 

Vezirköprü Ahmet Faik Edis Kız Anadolu Lisesi öğrencileri, gerçekleştirdikleri protesto gösterisinde ilçe merkezinden Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüdü. Yürüyüşe çevredeki vatandaşlar da destek verdi. Okul öğrencilerinden Münevver İdareci, grup adına yaptığı açıklamada, çocuk istismarının giderek arttığını ve önlem alınması gerektiğini söyledi."Küçük kız kardeşimize yapılan cinsel istismara rağmen susan ebeveynlerin, genç arkadaşlarımızın sesi olmak için toplandık." diyen Münevver İdareci, olaylarda ölen çocukların arkasından yas tutularak sessiz kalındığını, kendilerinin ise buna kayıtsız kalmak istemediklerini anlattı.

Sessiz kalındıkça cinsel istismar olaylarının artacağını belirten Vezirköprü Ahmet Faik Edis Kız Anadolu Lisesi öğrencisi Münevver İdareci, "İnsanlar susanları sahipsiz zannediyor ama onlar sahipsiz değil. Onların sesi bizleriz. Öncelikle anne ve babalara sesleniyoruz. Lütfen çocukların ahlaki gelişimini önemseyin. Devletimize sesleniyoruz. Lütfen bu olaylar yaşanmadan önlem alın ve idam cezası ile cezalandırın. Çocuk bedenine dokunana idam istiyoruz." ifadelerini kullandı. 

Açıklamanın ardından bir süre daha slogan atan öğrenciler, daha sonra olaysız biçimde dağıldı. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da HDP İl Yöneticisi Seçkin Kır ve Zeki Alaca tutuklandı

Samsun'da HDP İl Yöneticisi Seçkin Kır ve Zeki Alaca tutuklandı