26 Mayıs 2020 Salı

SAMSUN-YAKAKENT'TE YAŞAYAN CEMİL CEYLAN OKULDA ÖĞRETMEN DOĞADA İSE ROBİNSON

Samsun-Yakakent'te yaşayan Cemil Ceylan okulda öğretmen doğada ise Robinson

Samsun'un Yakakent ilçesinde 100. Yıl Ortaokulunda müzik öğretmeni olan Cemil Ceylan, Aslan ismini verdiği köpeği ile derslere girerken günlük yaşantısında ise doğada elektrik ve suyu olmadan kızı ile birlikte bir kulübede adeta bir Robinson gibi yaşıyor.

09 Aralık 2018 Pazar 15:15 GÜNCEL

Samsun'un Yakakent ilçesinde 100. Yıl Ortaokulunda müzik öğretmeni olan Cemil Ceylan bir yandan okulda öğretmenlik yaparken doğada ise herkesin düşlediği bir hayatı yaşıyor.


Samsun'un Yakakent ilçesinde sıra dışı bir yaşam süren öğretmen Cemil Ceylan, ilçede bir yandan ders verdiği okulda müzik öğretmenliği yapıyor bir yandan da doğada kurduğu yaşantı ile dikkatleri çekiyor.

Samsun'un Yakakent ilçesinde yaşayan doğa tutkunu müzik öğretmeni Cemil Ceylan'ın derslerine, köpeği Aslan da giriyor. Yakakent 100. Yıl Ortaokulunda müzik öğretmeni olan 41 yaşındaki Ceylan, doğa tutkusuyla dikkati çekiyor.

Küçük kulübesindeki doğayla iç içe hayatını sosyal medyadan paylaşan ve çok sayıda takipçisi olan Cemil öğretmen, şehir hayatı içinde sıkışıp kalan pek çok insanın adeta hayallerini yaşıyor. 

Zamanının büyük bir kısmını elektrik ve suyu olmayan kulübede kızı ve iki köpeği ile şehir stresinden uzak bir şekilde geçiren Cemil öğretmen, köpeklerini de okula götürüyor. Aslan adını verdiği Çin aslanı kırması 2 yaşındaki köpeği ile müzik derslerine giren Cemil öğretmen, öğrencilerine de doğa ve hayvan sevgisini aşılamaya çalışıyor.

Ders sırasında uysal tavırlarıyla dikkati çeken Aslan, zamanla müzik derslerinin adeta maskotu haline gelmiş durumda. Aslan'a, zaman zaman Cemil öğretmenin Dora isimli köpeği de eşlik ediyor.

Zamanının çoğunu doğada geçiren 13 yıllık müzik öğretmeni Cemil Ceylan, karşılaştığı yaralı sokak hayvanlarını da tedavi ettirip sahiplendiriyor.

Cemil Ceylan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, doğayla iç içe bir yaşam tarzını benimsediğini anlattı. Doğayı ve hayvanları çok sevdiğini belirten Cemil öğretmen, öğrencilerine de bunu aşılamaya çalıştığını söyledi.

Köpeği Aslan'ı ve zaman zaman Dora'yı bu nedenle velilerin ve yönetimin de izniyle okula getirdiğini anlatan Ceylan, "Köpeklerim uysal ve insan canlısı. Öğrenciler başta olmak üzere, birçok meslektaşım Aslan ve Dora sayesinde köpek korkusunu yendi." diye konuştu.Yaklaşık 2 yıldır köpeği Arslan'la müzik derslerinin renklendiğini söyleyen Cemil öğretmen, şunları dile getirdi:

"Biz dersimizi işlerken köpeğimin orada yatması, arada çocukların yanına gitmesi, çocukların onu sevmesi hem köpeğimin hem de çocukların hoşuna gidiyor hatta zamanın nasıl geçtiğini bile anlamıyoruz. Bir eğitimci olarak, çocukları doğayla buluşturmanın ve doğayla bağ kurmalarını sağlamanın, hem eğitimcilerin hem de anne babaların öncelikli hedefleri arasında yer alması gerektiğine inanıyorum ancak o zaman öğrenmekten zevk alan, meraklı, araştırmacı, gözlem yapan, çözümler üretebilen, doğa ve diğer tüm zeka alanlarını aktif bir şekilde kullanabilen, daha sağlıklı, yaratıcı, stressiz, mutlu, çevre ve doğaya önem veren çocuklar yetiştirebiliriz."

Öğrenciler de "Aslan"la ders işlemekten mutlu olduklarını, "Aslan"ın gelmediği günler ise üzüldüklerini ifade etti.

Cemil Ceylan'ın kızı ve 6. sınıf öğrencisi Beste Ceylan da köpekleri ve onlarla birlikte vakit geçirmeyi çok sevdiğini, arkadaşlarının da Aslan'la çok mutlu olduğunu söyledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesinde personele 932 TL'lik promosyon anlaşması

Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesinde personele 932 TL'lik promosyon anlaşması