24 Ocak 2021 Pazar

SAMSUN ZİRAAT ODASI 2020 FINDIK REKOLTESİNİN 123 BİN TON OLDUĞUNU AÇIKLADI

Samsun Ziraat Odası 2020 fındık rekoltesinin 123 bin ton olduğunu açıkladı

Samsun Ziraat Odası Başkanı Hasan Tütüncü, Samsun'da 2020 fındık rekoltesinin 123 bin ton olarak beklendiğini açıkladı ve ekledi, "Bu 10 ton, 20 ton aşağıda olabilir"

21 Temmuz 2020 Salı 13:43 GÜNCEL

Samsun'un 2020 fındık rekoltesinin ne olduğu konusunda belirsizlik yaşanıyor. Daha önce 80 bin ton olarak açıklanan rekolte, 127 bin ve 123 bin ton olarak gündeme getirildi. 


Samsun'un fındık rekoltesi konusunda yaşanan belirsizlik ve tartışmalara son olarak Samsun Ziraat Odası Başkanı Hasan Tütüncü'de yaptığı açıklama ile eklenirken, Tütüncü, rekoltenin 123 bin ton olduğunu söyledi.

MHP'den ihracı istenen Milletvekili Cemal Enginyurt, Samsun'un fındık rekoltesinin 127 bin ton olarak açıklandığını söylemiş ve bu rakamın gerçeği yansıtmadığını belirterek tepki göstermişti. Samsun Ziraat Odası Başkanı Hasan Tütüncü ise Samsun Medya Grubuna yaptığı açıklamada, 2020 yılı fındık rekoltesinin Samsun için 123 bin ton olarak beklendiğini duyurdu.

Samsun Ziraat Odası Başkanı Tütüncü, Samsun Medya Grubunun yayın organı Samsun Gazetesinde yer alan açıklamasında, "Samsun'da Tarım ve Orman Müdürlüğü öncülüğünde 17 kurumun da yer aldığı bir çalışma ile tahmini fındık rekoltesi raporu hazırlandı. Bir ay süren bu çalışma titizlikle sürdürülerek, gramajı gramajına ton ton yazıldı. Yapılan çalışma sonucu Samsun'da 123 bin ton fındık  rekoltesi bekleniyor. Bu tahmini bir rakam. Bu 10 ton, 20 ton ton aşağıda olabilir, yukarıda olabilir. Net rakam fındık harmana geldiğinde belli olacaktır. Samsun'da bu sene fındık çok verimli. Dallar fındığı tartmıyor"dedi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Halil

21 Temmuz 2020 Salı 17:04

Hasat yapılıp fındık çuvala girmeden net rakam nasıl verilsin. Ancak tahminde bulunulabilir. Fındık verimini etkileyen değişkenlerin yüksek olması da her zaman güçlü tahmini sınırlandırır ve sapma orani artar ya da azalır.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Necattin Demirtaş 'İYİ Parti ile yoluna devam etmeli mi' anketi yaptırmış

Necattin Demirtaş 'İYİ Parti ile yoluna devam etmeli mi' anketi yaptırmış