20 Ocak 2022 Perşembe

SAMSUN'A 3 YENİ YATIRIM YAPILACAK! BİR REHABİLİTASYON MERKEZİ İKİ ENERJİ SANTRALİ

Samsun'a 3 yeni yatırım yapılacak! Bir rehabilitasyon merkezi iki enerji santrali

Samsun'a 3 yeni yatırım yapılacak! Biri madde bağımlılarına rehabilitasyon merkezi diğer iki yatırım ise enerji santrali olacak..

13 Şubat 2021 Cumartesi 18:46 GÜNCEL

Samsun'a madde bağımlılarına yönelik tedavi ve rehabilitasyon merkezi ile güneş ve rüzgar enerji santrali yapılacağı açıklandı.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, yapılacak rüzgar ve güneş enerji santrali ile belediyeyi yılda 150 milyon ile 200 milyon lira arası gelire kavuşturacaklarını söyledi. Madde bağımlıları rehabilitasyon merkezi ile güneş ve rüzgar enerji santrali yatırımları ile ilgili açıklama yapan Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Demir, "Madde bağımlılarına yönelik yapılacak tedavi ve rehabilitasyon merkezinin yerini tespit ettik ve çalışmalarına başladık. Bu arada enerji üretimiyle ilgili Türkiye’nin en büyük GES(Güneş Enerji Santrali) projesini Haziran ayında ihale ettirmek için hazırlıyoruz. Toplamda 80 megawatt enerji üreteceğiz. Ürettiğimiz elektrikle giderlerimizi mahsuplaştırma yapacağız. Rüzgar Enerji Santrali (RES) ile ilgili de bir çalışmamız var. Bu iki enerji santrali ile Samsun Büyükşehir Belediyesi, yılda 150 milyon TL ile 200 milyon TL arası gelire kavuşacak.  Mevcut bütçemizin 5’te biri kadar tek kalemde gelirimiz olacak" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Mihrican Ekmenci eşi tarafından boğazından bıçaklanarak öldürüldü

Samsun'da Mihrican Ekmenci eşi tarafından boğazından bıçaklanarak öldürüldü