18 Ocak 2021 Pazartesi

SAMSUN'A 6 HAZİRAN CUMARTESİ-7 HAZİRAN PAZAR GÜNÜ İÇİN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GELDİ

Samsun'a 6 Haziran Cumartesi-7 Haziran Pazar günü için sokağa çıkma yasağı geldi

Samsun'a Korona Virüs nedeniyle bu hafta sonu için sokağa çıkma yasağı geldi. 1 Haziran itibari ile başlayan normalleşme sürecinin haftasında Samsun'a sokağa çıkma yasağı kararı çıktı.

05 Haziran 2020 Cuma 00:52 GÜNCEL

Samsun ile birlikte 15 şehirde Korona Virüs vakalarında artış olması nedeniyle 6 Haziran Cumartesi ve 7 Haziran Pazar günü için 24 saat boyunca sokağa çıkma yasağı kararı alındı.


İçişleri Bakanlığı, Korona Virüs'te normalleşme sürecinde Samsun dahil 15 şehir için bu hafta sonunda sokağa çıkma yasağı uygulanması kararını açıkladı. Korona Virüs salgınında 1 Haziran tarihi itibari ile normalleşme süreci başlamıştı. 

Samsun'da ise  normalleşme sürecinin başlaması ile sokak ve caddelerde yoğun  kalabalıklar oluşurken, vatandaşların salgın bitmiş gibi davranmaları rehavet eleştirilerine neden olmuştu. Bu süreçte Samsun Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç'ta önceki gün yaptığı açıklamada Korona Virüs'ün Samsun'da yayılım hızını kontrol altına aldıklarını söylemişti. Sağlık İl Müdürü Oruç'un bu açıklamalarının ardından ise Samsun'da bir bankaya ait çağrı merkezinde çalışan 28 kişinin Korona Virüs şüphesi ile hastaneye kaldırıldığı, Bafra ve Çarşamba ilçelerinde de yeni vakaların olduğu bilgileri gündeme gelmişti.

İçişleri Bakanlığı, 1 Haziran tarihi itibari ile başlayan normalleşme sürecinde vaka sayısında artış gözlenmesi üzerine Samsun dahil  Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Van ve Zonguldak illerinde 6 Haziran Cumartesi ve 7 Haziran Pazar günü için sokağa çıkma yasağı kararı aldı.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Kemal Zeybek CHP ve HDP'li isimlerin milletvekilliğinin düşürülmesini protesto etti

Kemal Zeybek CHP ve HDP'li isimlerin milletvekilliğinin düşürülmesini protesto etti