26 Haziran 2019 Çarşamba

SAMSUN'A GELEN ASELSAN YETKİLİLERİ SAMULAŞ A.Ş İLE İŞBİRLİĞİ KARARI ALDI

Samsun'a gelen ASELSAN yetkilileri SAMULAŞ A.Ş ile işbirliği kararı aldı

Samsun'a gelen ASELSAN yetkilileri, yerli imkanlarla 22 ayrı yedek parça üreten SAMULAŞ A.Ş ile yerli ve milli üretim yapmak için işbirliği yapma kararı aldı.

04 Mayıs 2018 Cuma 20:30 GÜNCEL

Samsun Proje Ulaşım İmar İnşaat Yat. San. ve Tic. A.Ş(SAMULAŞ) ile ASELSAN işbirliğinde yerli ve milli üretim yapılması kararı alındı. Samsun'a gelen ASELSAN yetkilileri, SAMULAŞ A.Ş'nin yerli üretim yedek parçalarını inceledi.


Samsun'a gelen ASELSAN Ulaşım, Güvenlik ve Enerji Sistemleri Grup Başkanı Seyit Yıldırım ile Raylı Araç ve Sinyalizasyon Sistemleri Program Müdürü Günay Şimşek, yerli ve milli teknolojiler konusunda görüş alışverişinde bulunmak üzere SAMULAŞ'ı ziyaret etti. 

SAMULAŞ Genel Müdürü Kadir Gürkan, tramvay parçaları konusunda Türk mühendisleri ile yerli ve milli 22 parça ürettiklerini söyledi.

ASELSAN yetkililerinin ilgisine teşekkür eden Gürkan, "SAMULAŞ olarak özellikle raylı sistem araçlarında yedek parça ve ekipman ihtiyaçlarının yerli kaynaklardan karşılanması amacıyla 3 yıldır yoğun şekilde çalışıyoruz. Kamu kaynaklarının verimli kullanılması ve işletmenin sürdürülebilirliğini artırmak için yerli imkanlardan faydalanmak amacıyla 22 yedek parça ürettik." dedi.Yaptıkları çalışmalarla Türkiye'nin teknolojik olarak daha sağlam adımlar atmasına aracılık ettiklerini dile getiren Gürkan, ayrıca ülke ekonomisine ciddi kazanımlar sağladıklarını vurguladı.

SAMULAŞ olarak yerli ve milli teknolojilerin en büyük destekçisi olacaklarını ifade eden Gürkan, "Özellikle raylı sistem teknolojisinde önemli ekipmanlarda dışa bağımlılığın önüne geçebilmek için çalışıyoruz. Bu konuda ASELSAN ile SAMULAŞ'ın yolları kesişti. ASELSAN ile yerlileştirme ve millileştirme konusunda iş birliği yapabileceğimiz konular konusunda mutabık kaldık." ifadesini kullandı.

ASELSAN yetkilileri, milli üretimi yapılan yedek parçalar konusunda bilgi aldıktan sonra Samsun'dan ayrıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da düzenlenen DEAŞ operasyonunda 6 Iraklı gözaltına alındı

Samsun'da düzenlenen DEAŞ operasyonunda 6 Iraklı gözaltına alındı