20 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN'A GELEN BAKAN VARANK OSBÜK TOPLANTISINDA MURZİOĞLU'NA MEVZUATI OKU DEDİ

Samsun'a gelen Bakan Varank OSBÜK toplantısında Murzioğlu'na mevzuatı oku dedi

Samsun'a gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, OSBÜK toplantısında Samsun'da sanayinin gelişmemesini yerel yönetimlere bağlayan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu'na Endüstri Bölgeleri Mevzuatını tam okumasını tavsiye etti.

14 Aralık 2018 Cuma 20:16 GÜNCEL

Samsun'da düzenlenen Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu'nun (OSBÜK) Karadeniz Bölge Toplantısında Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu sanayinin gelişmemesinin nedenini yerel yönetimlere bağladı.


Samsun'da Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın katılımı ile yapılan Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu'nun (OSBÜK) Karadeniz Bölge Toplantısında bir konuşma yapan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Samsun'da sanayinin gelişmemesinin nedeninin yerel yönetimler olduğunu söyledi. 

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murzioğlu'nun bu sözleri üzerine kürsüye gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Murzioğlu'na verdiği yanıtta, "Bence Endüstri Bölgeleri Mevzuatı'nı tam okursa, oradaki yapının ne kadar esnek, ne kadar sanayi dostu olduğunu kendisi de görecektir." dedi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, sanayinin gelişmemesini yerel yönetimlere bağlayan Murzioğlu'na verdiği yanıtta sözlerin şöyle sürdürdü.
"Burada sanayicileri desteklemek, onların önünü açmak için çalışıyoruz. Eğer senelerce burada bir şey gelişmiyorsa bir sorun var demektir ama talep şu ise 'Burası da normal bir OSB olsun ya da küçük sanayi sitesi mantığıyla yönetilsin, buradaki arsaları da parselleyelim. Biz yatırımcılara verelim, bir tapusu olsun illa' diyorsanız, o sistemle burada gerçekten yüksek katma değerli bir yapı kurmanız mümkün değil. İzmir Aliağa'da Türkiye'nin ilk özel endüstri bölgesini geçtiğimiz ay Sayın Cumhurbaşkanımız ilan etti. Kendilerini ararsanız ne kadar mutlu olduklarını, bu yapının ne kadar esnek ve sanayici dostu olduğunu sizlere anlatırlar. Bence yeniliklere kendinizi kapatmayın diyorum. Yeniliklere açık olun. Sanayinin alternatifleri olduğunu görebilirsiniz." 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da üzerinde borçlu listesi çıkan iki uyuşturucu satıcısı tutuklandı

Samsun'da üzerinde borçlu listesi çıkan iki uyuşturucu satıcısı tutuklandı