18 Eylül 2021 Cumartesi

SAMSUN'A GELEN BÜYÜKELÇİLERİN GENÇLERLE PES MAÇI YAPMASI ÜZERİNE BİR DEĞERLENDİRME

Samsun'a gelen büyükelçilerin gençlerle PES maçı yapması üzerine bir değerlendirme

Samsun'a gelen Dışişleri Bakanlığı Dış Politika Analiz ve Eşgüdüm Genel Müdürü Büyükelçi Burak Akçapar ve Türkiye'nin Kopenhag Büyükelçisi Uğur Kenan İpek'in gençlerle playstation da PES maçı yapması üzerine bir değerlendirme..

10 Ağustos 2019 Cumartesi 12:28 GÜNCEL
Samsun'a gelen büyükelçiler gençlerle playstation oynayıp PES maçı yapmış.. Ne güzel, ne güzel..

Siz hiç bunca zaman içerisinde Samsun'da yada Türkiye'de bir siyasetçinin, bir belediye başkanının, gençlere rol model olabilecek bir etiket sahibinin, gençlerin ilgi alanlarına girdiğini gördünüz mü.. 

Yani gençlerin takıldığı playstation salonlarına girdiğini, onlarla kıyasıya PES maçı yaptığını gördünüz mü.. Biz şahsen hiç görmedik.. Bu nedenle Samsun'a gelen ve gençlerle PES maçı yaparak bizlere 'İşte Bu' dedirten Dışişleri Bakanlığı Dış Politika Analiz ve Eşgüdüm Genel Müdürü Büyükelçi Burak Akçapar ve Türkiye'nin Kopenhag Büyükelçisi Uğur Kenan İpek beylere teşekkürlerimizi sunuyoruz..

Evet biz bu zamana kadar bir siyasetçinin, bir belediye başkanını yada yüksek makamlarda bulunan bir görevlinin tabana inerek, sokakta yada bir kıraathanede sıradan bir vatandaş ile tavla oynadığını, okey oynadığını hiç görmedik.. Zengin mekanlara gitmeyi tercih eden, taban ile arasına sınıfsal duvarlar örüp, elit takılan etiket ve makam mevki sahibi kişilerin, kendi aralarında nargile fokurdattıklarını az çok biliyoruz.

Bu ülkenin geleceği olarak nitelenen gençlerin hali ortadadır. Ve bu gençler gelecek için kendilerine çıkış yolu aramaktadır. Kendilerine rehber edinebilecekleri rol modeli PES maçı ile onlara sunan Dışişleri Bakanlığı Dış Politika Analiz ve Eşgüdüm Genel Müdürü Büyükelçi Burak Akçapar ve Türkiye'nin Kopenhag Büyükelçisi Uğur Kenan İpek'i gönülden alkışlamak gerek. Bir büyükelçi ile PES maçı yapan gençler, o büyükelçilerin ulaşılamaz, dokunulamaz olmadıklarını, onlarında kendileri gibi normal davranışlar sergilediğin ve hatta yanlarına gelerek PES maçı yaptıklarını gördü. Bu öz güveni tetikler, ve bu ve buna benzer hareketler, gençleri pozitif motive eder. 

Siyasilerimiz, belediye başkanlarımız ve üst kademede görev yapan bürokratlarımızın hangisi biri enstrüman çalıyor, hangisi sanatın bir kolu ile ilgili, hangisi resim yapıyor, hangisi gençlere bu özellikleri ile örnek oluyor. Bakın bir etrafınıza... 

Ve hangileri sanatsal ve kültürel kazanımlarını gençlere yansıtıyor.. Bu açıdan bakıldığında bile büyükelçilerin Samsun'da gençlerle PES maçı yapmaları  o büyükelçilerin gençlerin ilgi alanlarına ilgi duyduklarını ortaya koyar.  

Sokaklara inip sıradan vatandaşlarla tavla oynamaktan korkmayın, gençlerle PES maçı yapmaktan korkmayın.. O gençler bu ülkenin geleceğidir.. Başta uyuşturu olmak üzere her türlü tehdide açık olan ve bir çoğunun bu batağa düştüğü bilinirken, gelecek ile ilgili de büyük kaygılar içinde olan gençlere, işte bu yakınlaşmalarla rol model olunabilir. Bu yakınlaşmalarda o gençlere verilecek nasihatler o gençlerin geleceğine bir ışık olabilir.. 

Dışişleri Bakanlığı Dış Politika Analiz ve Eşgüdüm Genel Müdürü Büyükelçi Burak Akçapar ve Türkiye'nin Kopenhag Büyükelçisi Uğur Kenan İpek'i kısa süreli de olsa gençlerle PES maçı yaparak, o gençlere ışık oldukları için kutluyoruz. 

Dileğimiz bu davranışları sergileyen siyasilerin, belediye başkanlarının, bürokratların, büyükelçilerin artmasıdır..

Editörün notu: PES meraklısı editörümüz büyükelçilere kapışalım diyor 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Büyükelçi Burak Akçapar

10 Ağustos 2019 Cumartesi 23:18

Değerli Editörüm, maç teklifinizi kabul ediyor, size ve okuyucularınıza selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Atakum ilçesi Atakent mevkisinde denize akan pis su ile ilgili SASKİ açıklama yaptı

Samsun'un Atakum ilçesi Atakent mevkisinde denize akan pis su ile ilgili SASKİ açıklama yaptı