20 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN'A GELEN KAMU BAŞ DENETÇİSİ ŞEREF MALKOÇ: KALKINMA HIZIMIZ FEVKALADE BİR YERDE

Samsun'a gelen Kamu Baş Denetçisi Şeref Malkoç: Kalkınma hızımız fevkalade bir yerde

Samsun'a gelen Kamu Baş Denetçisi ve Cumhurbaşkanı eski Başdanışmanı Şeref Malkoç, Samsun Valisi Osman Kaymak'a yaptığı ziyarette, Türkiye'nin kalkınma hızının fevkalade bir yerde olduğunu söyledi.

20 Mart 2018 Salı 15:38 GÜNCEL

Samsun Valisi Osman Kaymak'ı ziyaret eden  Kamu Baş Denetçisi Şeref Malkoç, burada yaptığı açıklamada, Türkiye'nin kalkınma hızı ile ilgili önemli bilgiler verdi.

Samsun'a gelen Kamu Baş Denetçisi Şeref Malkoç, Türkiye'nin bir taraftan terörle mücadele ettiğini bir taraftan da kalkınma hızını dünyada en iyi yapmaya çalıştığını söyledi. Samsun Valiliğinde Vali Osman Kaymak ile bir araya gelen Şeref Malkoç, "Bir taraftan terörle mücadele ediyoruz, bir taraftan kalkınma hızını dünyada en iyi yapmaya çalışıyoruz, bir taraftan da insanlık adına dünya insanlığının haysiyetini temsil ediyoruz. Bu üçünü bir arada başarabilmek önemli bir şey." dedi.

Kamu Baş Denetçisi Şeref Malkoç, Samsun Valisi Osman Kaymak'ı makamında ziyareti sırasında gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'nin artık siyasi krizleri aşmış, dünya ekonomileri arasında kalkınmada ilk üçe giren bir ülke olduğunu söyledi. Türkiye'nin bir taraftan DEAŞ, PKK, FETÖ gibi terör örgütleriyle mücadele ederken diğer taraftan kalkınma hızını fevkalade bir yere getirdiğine dikkati çeken Şeref Malkoç, kalkınmada ender ülkelerden biri konumunda bulunduğunu belirtti.Türkiye'nin demokrasiyi geliştirmede, hukuk alanında atılımlar yapmaya, insan haklarında bölgeye örnek olmaya çalışan bir ülke konumunda olduğunu vurgulayan Kamu Baş Denetçisi Şeref Malkoç, şunları kaydetti:

"Dünyanın hiçbir ülkesinde 3,5 milyon mülteci barınmıyor. Türkiye, ölümden kaçan, annesi, babası olmayan insanlara ev sahipliği yapıyor. Bu, çok önemlidir. Belki bunun zorlukları var ama önümüzdeki medeniyetin inşasının ilk adımının temellerinin adımıdır. Avrupa ülkeleri mültecilere iyi gözle bakmıyor. Türkiye bunlara gönlünü açmış, sofrasını açmış, ekmeğini paylaşıyor. Bir taraftan terörle mücadele ediyoruz, bir taraftan kalkınma hızını dünyada en iyi yapmaya çalışıyoruz, bir taraftan da insanlık adına dünya insanlığının haysiyetini temsil ediyoruz. Bu üçünü bir arada başarabilmek önemli bir şey. Bunlarla yetinmeyeceğiz, daha iyisini yapmaya çalışacağız."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok Hz. Ömer Camisinde Kur'an okudu

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok Hz. Ömer Camisinde Kur'an okudu