24 Nisan 2019 Çarşamba

SAMSUN'A GELEN NATO'NUN 3 ASKERİ GEMİSİ SAMSUN LİMANINA DEMİR ATTI

Samsun'a gelen NATO'nun 3 askeri gemisi Samsun Limanına demir attı

Samsun'a gelen NATO'nun 3 askeri gemisi Samsun Limanına demir attı. Samsun'a gelen NATO gemilerinin komutanları Samsun Valisi Osman Kaymak'ı makamında ziyaret etti.

30 Temmuz 2018 Pazartesi 13:43 GÜNCEL

Samsun Limanına demir atan NATO Daimi Deniz Görev Grubunda yer alan 3 askeri geminin komutanları Samsun Valisi Osman Kaymak'ı ziyaret eti.


NATO Daimi Deniz Görev Grubu (SNMG-2) faaliyetleri kapsamında Samsun'a gelen TCG FATİH (F-242), HNLMS DE RUYTUR (F-804) ve ROS REGELE FERDINAND (F-221) isimli SNMG-2 askeri gemiler Samsun Limanı'na demir attı.

Samsun Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, SNMG-2 Grup Komutanı Tuğamiral Boudewjin Boots ve Kurmay Başkanı Kurmay Albay Hasan Özyurt ile Türkiye, Hollanda ve Romanya gemi komutanlarının Vali Osman Kaymak'ı makamında ziyaret etti.Ziyarette Türkiye Cumhuriyeti olarak NATO'nun bir üyesi olmaktan mutlu olduklarını belirten Samsun Valisi Osman Kaymak, "NATO'nun güç olarak dünyadaki barışı garantileyen ve bu barışa katkı yapan bir birlik olduğunu düşünüyoruz. Samsun bir ilk adım kenti. Aynı zaman bir sahil kenti. Zaman zaman ilimize gelen gemi komutanları bizleri ziyaret ediyorlar. Biz bundan son derece mutlu oluyoruz. İlimize gelip bizleri ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Hoş geldiniz diyorum." ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Samsun Valisi Osman Kaymak, ziyaretin anısına  Boots'a çini tablo hediye ederken Boots ise Vali Kaymak'a NATO kuvvetinin amblemini takdim etti. 

Ziyaretin sonunda SNMG-2 Grup Komutanı Tuğamiral Boudewjin Boots, Valilik Şeref Defteri'ni imzaladı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Çiğdem Karaaslan'dan yerel seçim açıklaması: Büyük bir zaferle çıkacağız

Çiğdem Karaaslan'dan yerel seçim açıklaması: Büyük bir zaferle çıkacağız