24 Eylül 2021 Cuma

SAMSUN'A GİRİŞ-ÇIKIŞ YASAĞI KORONA VİRÜS NEDENİYLE 15 GÜN DAHA UZATILDI

Samsun'a giriş-çıkış yasağı Korona Virüs nedeniyle 15 gün daha uzatıldı

Samsun'a giriş-çıkış yasağı Korona Virüs nedeniyle 15 gün daha uzatıldı. İçişleri Bakanlığı Samsun dahil 31 büyükşehirde uygulanan giriş çıkış yasağı ile ilgili yeni bir genelge yayımladı.

18 Nisan 2020 Cumartesi 19:49 GÜNCEL

Samsun'da Korona Virüs sebebi ile uygulanan giriş-çıkış yasağı, İçişleri Bakanlığı tarafından 15 gün daha uzatıldı.


İçişleri Bakanlığı, Korona Virüs salgını nedeniyle Samsun dahil 31 büyükşehirde uygulanan giriş-çıkış yasağını 15 gün daha uzatma kararı aldı. Alınan karar kapsamında Samsun'da da giriş-çıkış yasağı 15 gün uzatıldığı açıklandı.

31 büyükşehire giriş çıkış yasağının uzatılması talimatını veren genelgede ise şu bilgiler yer aldı.

1- Büyükşehir statüsündeki 30 ilimiz (Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van) ile Zonguldak ili için; il sınırlarından kara, hava ve deniz yolu ile (toplu ulaşım aracı, özel araç ve yaya vb.) yapılacak tüm giriş/çıkışlar 18 Nisan 2020 Cumartesi günü saat 24.00'den itibaren 15 günlük süre için geçici olarak durdurulacak.

2- Bu illerde  yaşayan/bulunan tüm vatandaşlarımızın belirtilen süre boyunca illerinde kalmaları esas olacak.

3- Belirtilen illere giriş-çıkış kısıtlamasının daha önceki genelgelerle belirlenen usul ve esaslar ile istisnalar 18 Nisan Cumartesi günü saat 24:00'den sonra da geçerli olacak. Bakanlık valiliklere gönderdiği genelgede söz  konusu tedbirlere ilişkin Valiler/Kaymakamlar tarafından ilgili mevzuatı uyarınca gerekli kararların ivedilikle alınması, uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi ve mağduriyetlere neden olunmamasını istedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Cemil Deveci'nin gazete paylaşımı!  Sözcü'de var, Akit'te Diriliş Postası'da

Cemil Deveci'nin gazete paylaşımı! Sözcü'de var, Akit'te Diriliş Postası'da