18 Haziran 2021 Cuma

SAMSUN'A GİRİŞ-ÇIKIŞ YASAĞINDA KAÇ ARACIN GİRİŞİNE İZİN VERİLMEDİĞİ AÇIKLANDI

Samsun'a giriş-çıkış yasağında kaç aracın girişine izin verilmediği açıklandı

Samsun'a Korona Virüs nedeniyle giriş-çıkış yasağının uygulandığı tarihlerde, şehre kaç aracın girmesine izin verilmediği açıklandı.

01 Haziran 2020 Pazartesi 14:40 GÜNCEL

Samsun'da Korona Virüs salgını sebebi ile uygulanan giriş-çıkış yasağında kaç aracın şehir merkezine girişinin engellendiğini Samsun Valiliği açıkladı.


Korona Virüs nedeniyle Samsun'da uygulanan giriş-çıkış yasağı 1 Haziran tarihi itibari ile sona erdi. Samsun Valiliği ise emniyet müdürlüğü tarafından 4 Nisan-1 Haziran tarihleri arasında yapılan yol uygulamalarında kaç aracın şehre girişine izin verilmediğini, kaç aracın denetlendiğini duyurdu.

Buna göre Samsun'da 4 Nisan-1 Haziran tarihleri arasında uygulanan giriş-çıkış yasağında toplam 240 bin 381 adet özel araç ve 203 bin 576 ticari araca geçiş izni verilirken, 4 bin 957 adet özel aracın Samsun'a girişine ise izin verilmedi.

Samsun Valiliğinden konu ile ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler verildi.
"Samsun İl Emniyet Müdürlüğümüz tarafından 04.04.2020 saat:00.00 ile 31.05.2020 günü saat: 24.00 tarihleri arasında, İlimizin Ordu, Sinop ve Amasya il sınırlarında olan Terme, Yakakent ve Havza ilçelerinde oluşturulan kapama noktalarında yapılan uygulamalarda, şehirlerarası seyahat tedbirleri kapsamında; seyahat izin belgesi olan 240.381 adet özel araç ve 203.576 adet ticari araca (Kamyon, çekici, otobüs, tanker) geçiş izni verilmiştir. Ayrıca 4.957 adet özel aracın geçişine izin verilmeyerek geri çevrilmiş olup, herhangi bir cezai işlem uygulanmamıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Atakum ve İlkadım Belediyelerine uygulanan çöp dökme cezası üzerine bir analiz yazısı

Atakum ve İlkadım Belediyelerine uygulanan çöp dökme cezası üzerine bir analiz yazısı