24 Nisan 2019 Çarşamba

SAMSUN'A İFAM YAZ AKADEMİSİ İÇİN GELEN 100'ÜN ÜZERİNDE ÖĞRENCİ ZEHİRLENDİ

Samsun'a İFAM yaz akademisi için gelen 100'ün üzerinde öğrenci zehirlendi

Samsun'da İlmi ve Fikri Araştırmalar Merkezi Yaz Akademisi Programı için kente gelen 100'ün üzerinde öğrenci kaldıkları yurtta yedikleri yemekten zehirlendi.

17 Temmuz 2018 Salı 15:38 GÜNCEL

Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde bulunan İlmi ve Fikri Araştırmalar Merkezi tarafından düzenlenen yaz akademisi programı için kente gelen öğrenciler yedikleri yemekten zehirlendi.


Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde bulunan İlmi ve Fikri Araştırmalar Merkezi (İFAM)Yaz Akademisi nedeniyle Samsun'a gelen ve kaldıkları yurtta zehirlenen 100'ün üzerinde öğrenci ambulanslarla götürüldükleri Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi, 19 Mayıs Devlet Hastanesi ve Bafra Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı. Öğrencilerin zehirlendiği yurttu, gıda numunesi alınarak tahlil için labaratuara gönderildiği öğrenildi. Hastanelere kaldıralan öğrencilerin tedavileri ise sürüyor.

SAMSUN VALİLİĞİ AÇIKLAMA YAPTI
Öte yandan Samsun Valiliği, zehirlenen öğrenciler ile ilgili açıklama yaptı. Samsun Valiliği zehirlenen öğrencilerden 89'unun taburcu edildiğini, 29 öğrencinin ise tedavilerinin devam ettiğini duyurarak, şu bilgiyi verdi.

"19 Mayıs ilçemizde bulunan özel bir yurtta kalan yatılı öğrenciler, 16.07.2018 günü mide bulantısı ve kusma şikayetleri sonucu zehirlenme şüphesiyle hastanelere sevk edilmiştir. Saat 13:40 itibariyle alınan bilgilere göre toplam başvuru sayısı 118’dir. Bu hasta başvurularının 100’ü 19 Mayıs Devlet Hastanesi’ne, 6’sı Bafra Devlet Hastanesi’ne, 12’si ise OMÜ Tıp Fakültesi’ne yapılmıştır. Şu an itibariyle, 89 hastamız taburcu edilmiş olup, 29 hastamızın da tedavileri devam etmektedir. Zehirlenme vakalarıyla ilgili adli ve idari tahkikat başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun TSO Başkanı Murzioğlu, Samsun'da o listeye giren 6 firma ile ilgili açıklama yaptı

Samsun TSO Başkanı Murzioğlu, Samsun'da o listeye giren 6 firma ile ilgili açıklama yaptı