19 Nisan 2019 Cuma

SAMSUN'A METEOROLOJİ'DEN KESTANE KARASI FIRTINASI UYARISI GELDİ

Samsun'a Meteoroloji'den kestane karası fırtınası uyarısı geldi

Samsun'a Meteoroloji'den kestane karası fırtınası uyarısı gelirken, balıkçılar kayıklarını kıyıya çekti. Samsun'da kestane karası fırtınasına dikkat..

25 Eylül 2018 Salı 18:30 GÜNCEL

Kestane karası fırtınası uyarısının yapıldığı Samsun'da, balıkçılar tedbir amaçlı olarak Karadeniz'e açılmama kararı aldı.


Samsun'a Meteorolojiden kestane karası fırtınası uyarısı yapılmasının ardından Karadenizli balıkçılar da önlem almaya başladı.

Samsunlu balıkçılar kestane karası fırtınasından etkilenmemek için tekne ve kayıklarını kıyıya çekti. Samsun Dereköy Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Hasan Topal, yaptığı açıklamada, balıkçıların kestane karası fırtınası nedeniyle denize açılmadıklarını söyledi.

Şiddetli rüzgarın hayatı olumsuz etkilediğini belirten Samsun Dereköy Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Hasan Topal, "Rüzgar nedeniyle kıyı balıkçılarımız, orta su balıkçıları ve troller denize açılamadı. Birkaç gün balıkçılarımızın yüzde 90'ı denize açılamayacak. Dolayısıyla bu, balık fiyatlarına da olumsuz yansıyacak." dedi.

Samsunda balıkçı Murat Karagöl ise kestane karası fırtınasının beklenen bir fırtına olduğunu, bu nedenle kayıklarını korumak için karaya çektiklerini söyledi. Kıyı balıkçılığı yapan Ahmet Aydın da bulundukları yerde liman olmadığı için kayıklarını kıyaya çekmek zorunda kaldıklarını, fırtınanın ardından denize açılacaklarını ifade etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Havza'da 100 kişiyi istihdam edecek çelik döküm fabrikasına yer tahsisi yapıldı

Samsun Havza'da 100 kişiyi istihdam edecek çelik döküm fabrikasına yer tahsisi yapıldı