20 Eylül 2021 Pazartesi

SAMSUN'A TERSANE YAPACAĞIZ DEMEDİK AÇIKLAMASININ MANŞET HABERİNİ BULDUK

Samsun'a tersane yapacağız demedik açıklamasının manşet haberini bulduk

Samsun'a 2004 seçimlerinde vaat edilen ancak yapılamayan tersane yatırımı ile ilgili dönemin AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir'in 'Tersane yapacağız demedik' başlığı ile 2005 yılında yayınlanan manşet haberini bulduk.

02 Şubat 2020 Pazar 17:34 GÜNCEL

Samsun'a 2004 seçimlerinde vaat edilen tersane yatırımının gerçekleşmemesi üzerine gelen eleştirilere karşı dönemin AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir'in 2005 yılında Haber Gazetesi'ne 'Tersane yapacağız demedik' açıklaması yaptığı ortaya çıktı.


2004 seçimlerinde Samsun'a AK Parti'nin verdiği tersane vaadi ile ilgili parti logoları ile o yıllarda broşürler bastırılmış, yapılacak yatırım ile 5 bin kişinin istihdam edileceği vaat edilmişti.

AK Parti'nin Samsun'da 2004 yılı seçimlerinde bastırdığı broşürlerde AK Parti logosu kullanılarak, 'Samsun Tersanesine Kavuşuyor' başlığı kullanılarak yapılacak yatırım ile ilgili bilgiler verilmişti. 2004 seçimlerinde vaat edilen tersane o yıllarda tüm partililerin dilinden düşürmediği ve seçim propagandası çalışmalarında da sık sık kullandığı bir yatırım sözü olmuştu. Tersane vaadi sonrası AK Parti Samsun'da sadece büyükşehir seçimlerinde yüzde 75 oranında oy alırken, İlkadım, Atakum, Canik gibi merkez ilçeleri de kazanmıştı.


(Fotoğraf 2004 yılına aittir)

Ancak 2004 yerel seçimleri sonrası, tersane vaadi ile ilgili hamlelerin gelmemesi ve yatırım sözü veren iş adamlarının bir türlü yatırıma başlayamaması eleştirilere neden olmuş, bu konuda AK Parti'ye muhalif partililerden tepkiler gelmişti. İşte bu eleştiri ve tepkilerin olduğu 2005 yılında (Muhtemelen 15 Şubat 2005) dönemin AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir'in 'Tersane yapacağız demedik' açıklaması gündeme geldi.


(Fotoğraf 2005 yılına aittir)

SÖZ VERMEDİK, TERSANE YAPACAĞIZ DEMEDİK MANŞETİ
AK Parti'nin arkasında durduğu, yapacağız diyerek söz verdiği tersane yatırımı ile ilgili 2005 yılında dönemin milletvekili Cemal Yılmaz Demir, tahmini 15 Şubat 2005 tarihli yine dönemin Samsun'da yayın yapan Haber Gazetesine bu yatırım ile ilgili açıklama yaparak, "Biz Tersane yapacağız demedik. İşadamlarına gelin tersane yapın, yardımcı olalım dedik" dediği ve tersane yatırımı için Samsun'a söz verilmediğini açıkladığı ortaya çıktı.


(Fotoğraf 2004 yılına aittir)

DİĞER PARTİ ADAYLARI HALKI KANDIRIYOR
Öte yandan Samsun Tersanesi ile ilgili AK Parti'nin 28 Mart 2004 yerel seçimleri sürecinde bastırdığı bir başka broşürde ise "Bazı diğer parti adayları ise, işe adam alma sözü vererek, gerçekleşmesi imkansız projeleri yapmayı taahhüt ederek halkımızı yanıltmaya, daha açık tabirle kandırmaya çalışıyor" ifadelerinin yer aldığı görüldü.

Dün de sormuştuk, 'Tersane yapacağız demedik' denilmişse, bu tersane yatırımının sözünü Samsun'a kim verdi öyle ise.. Sahi tersane sözünü 'Boynumuzun borcu' diyerek kim yada kimler verdi..

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Vatan DAŞTAN

03 Şubat 2020 Pazartesi 13:53

Cemal Yılmaz Demir siyaset eşittir yalandırı iyi bilen bir siyasetçi olduğunu ispatlamış, üstüne gitmeyin garibanın...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yusuf Ziya Yılmaz: Ekonomi çöküyor denilerek kaos yaratılmak isteniyor

Yusuf Ziya Yılmaz: Ekonomi çöküyor denilerek kaos yaratılmak isteniyor