17 Haziran 2021 Perşembe

SAMSUN'A YILDIRIM DÜŞTÜ! SANAYİDE ÜRETİM DURDU O İLÇELERDE ELEKTRİKLER KESİLDİ

Samsun'a yıldırım düştü! Sanayide üretim durdu o ilçelerde elektrikler kesildi

Samsun'a gece saatlerinde peş peşe düşen yıldırımlar Canik ve Tekkeköy ilçelerinde mahallelerin elektriksiz kalmasına, organize sanayi bölgesinde ise üretimin durmasına neden oldu. Samsun'a yıldırım düştü! Sanayide üretim durdu o ilçelerde elektrikler kesildi

19 Haziran 2019 Çarşamba 18:50 GÜNCEL

Samsun'da yıldırım düşmesi sonucu Tekkeköy ilçesi başta olmak üzere, Merkez Organize Sanayi Bölgesi ile Tekkeköy'de bulunan Kirazlık'ta ki sanayi kuruluşları ve Canik ilçesine  birçok mahallede elektrikler kesildi. 


Samsun'da gece saatlerinde yaşanan yıldırım düşmesi olayı nedeniyle yaşanan elektrik kesintisinin halen devam ettiği Tekkeköy ilçesinde yıldırım düşmesi nedeniyle trafo merkezinde yangın çıktığı, hasarın ise çok büyük olduğu öğrenildi. 

Gazete Gerçek'ten Gülsüm Atik'in haberine göre; Samsun'da gece etkili olan gök gürültülü sağanak sırasında kentin başta sanayi bölgeleri olmak üzere Canik ilçesine elektrik dağıtımını gerçekleştiren ana trafo merkezine yıldırım düştü. 

YANGIN ÇIKTI, HASAR BÜYÜK 
Samsun'da gece etkili olan sağanak yağış sırasında Tekkeköy ilçesinde bulunan Sanayi Mahallesi'ndeki TEİAŞ'a bağlı ana trafo merkezine yıldırım düştü. Trafo merkezinde yangına ve büyük hasara neden olan yıldırım düşmesi nedeniyle, ağır hasar meydana geldiği öğrenildi.  

Samsun'da yıldırım düşmesi nedeniyle başta Tekkeköy ilçesi olmak üzere, Organize Sanayi Bölgesi ve Canik'te elektrik kesintisi meydana geldi. 

ONARIM ÇALIŞMALARI BAŞLADI 
Edinilen bilgiye göre TEİAŞ ve YEDAŞ hasarın giderilmesi için çalışma başlattı. Tüm gün boyunca süren çalışmaların akşam saatlerine kadar tamamlanması ve arızanın giderilmesi için yoğun mesai yapıldığı öğrenildi. Ancak trafo merkezinde hasarın büyük olduğu, sorunun giderilmesinin yarını bulabileceği belirtildi.  

SANAYİDE ÜRETİM DURDU 
Elektrik kesintisi nedeniyle Samsun'un sanayi bölgesi olan Organize Sanayi başta olmak üzere, Kirazlık ve Canik'teki sanayi merkezlerinde üretim durdu. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da tramvay ve halk otobüsü ücretlerine zam gelip gelmeyeceği açıklandı

Samsun'da tramvay ve halk otobüsü ücretlerine zam gelip gelmeyeceği açıklandı