22 Ekim 2021 Cuma

SAMSUN'DA 10 AY İÇİNDE 1700 ESNAF İŞ YERİNİ KAPATTI! ESNAF ÇOK MEMNUN!

Samsun'da 10 ay içinde 1700 esnaf iş yerini kapattı! Esnaf çok memnun!

Samsun'da pandemi sürecinin içinde yer aldığı 10 içinde 1700 esnaf iş yerini kapatırken, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu'nun yapılacak kira yardımından esnafın çok memnun olduğunu söylemesi tepkilere neden oldu.

17 Aralık 2020 Perşembe 18:16 GÜNCEL

Samsun'da AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu'nun pandemi sürecinde esnaflara yapılacak kira yardımlarından esnafların çok memnun olduğunu söylemesi farklı tepkileri de beraberinde getirdi.


Samsun'da pandemi sürecinde bir çok iş yeri kepenk kapatırken, cadde ve sokak aralarında bulunan çok sayıda iş yerinin camlarında ise devren kiralık ve kapattık' yazılarının olması dikkati çekiyor.

Samsun'da esnafların durumu ortadayken pandemi sürecinde 3 ay için yapılacak kira yardımlarından esnafların çok memnun olduğunu açıklayan AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu ise tepkileri üzerine çekti.

Esnafların yapılacak kira yardımlarından memnun olduğunu söyleyen AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu'ya önce Esnaf Odaları Birliği Başkanvekili Savaş Kiraz tepki gösterirken, ardından Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, Aksu'yu eleştirdi.

Samsun Esnaf Odaları Birliği Başkanvekili Kiraz, Ersan Aksu'ya esnafları birlikte gezme teklifinde bulunarak, "Biz size memnun olmayan esnafı sizde bize memnun olan esnafı gösterin" dedi.

Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu'dan esnafların memnun olduğunu ifade eden AK Parti Samsun İl Başkanı Aksu'ya "AK Parti Samsun İl Başkanı 750 liralık kira yardımından esnafın memnun olduğu yönünde açıklama yapmış. Doğrudur, mahalle aralarındaki çay ocakları, berberler gibi küçük iş yeri sahipleri bu yardımdan memnundur. Bu memnuniyet anketini Çiftlikte, Gazi Caddesinde, Mecidiyede, Adnan Mendereste (sahilde), Bulvarda vs yapsın da esnafın mağduriyetini bizatihi müşahede etsin. Avukat olan Ak Parti İl Başkanı'nın iş yeri kendisine mi ait bilmiyorum. Eğer kiralıksa aylık kira bedelini açıklasın. Kendisine aitse o iş yerini aylık kaç liraya kiraya verir? Kirada oturan meslektaşları kaç lira kira veriyor, haberi var mı acaba" sözleri ile tepki gösterdi.

Öte yandan Ersan Aksu'nun 'Esnaf çok memnun' açıklamasına sosyal medyada tepki oluştu. Samsun'da sosyal medya kullanıcıları Aksu'nun bu açıklamalarını ciddi şekilde eleştirirken, Samsun Esnaf Odaları Birliği Başkanvekili Savaş Kiraz, pandemi sürecinde 10 ay içinde Samsun'da 1700 civarında esnafın iş yerini kapattığını söyledi.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir Belediyesinin 2019 yılı Sayıştay Denetim Raporu yayımlandı

Samsun Büyükşehir Belediyesinin 2019 yılı Sayıştay Denetim Raporu yayımlandı