24 Eylül 2021 Cuma

SAMSUN'DA 10 KASIM'DA YARIYA İNDİRİLEN BAYRAKLAR 5 GÜNDÜR YARIDA DURUYOR

Samsun'da 10 Kasım'da yarıya indirilen bayraklar 5 gündür yarıda duruyor

Samsun'da 10 Kasım Atatürk'ü Anma töreni sebebiyle Onur Anıtında yarıya indirilen bayraklar, aynı günün gün batımında yeniden göndere çekilmesi gerekirken, halen 5 gündür yarıya indirilmiş vaziyette duruyor.

15 Kasım 2020 Pazar 13:15 GÜNCEL

Samsun'da Atatürk Anıtında 10 Kasım töreninde yarıya indirilen bayrak 5 gündür aynı şekilde duruyor. 


Samsun'da 10 Kasım törenlerinde geç kalma krizinin yanı sıra yapılan törende sirenler çalarken çelenk sunumu yapılması gibi yanlışlıklar tartışma yaratırken, anıtta yarıya indirilen bayrağın ise 5 gündür öylece unutulması yeni bir tartışmayı başlattı.

Hedef Halk Gazetesinden Zekeriya Fırat'ın haberine göre Samsun'da Cumhuriyet'in kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 82. yılı dolayısıyla düzenlenen törende yaşanan karışıklık halen sürüyor. Törende iki kere siren çalması ve protokolün geç kalmasının yanı sıra şimdi de 'yarıya indirilen Bayrağımızın' o günün sonunda tekrar göndere çekilmediği ortaya çıktı.

Hedef Halk Gazetesinin bugün ki manşetinde yer alan habere göre Samsun'da 10 Kasım Atatürk'ü anma programında yaşananlar henüz unutulmazken, bu kez de 10 Kasım'da yurdun her yerinde gönderden yarıya indirilen Türk Bayrağı'nın, Anıt'ta 5 gündür yarıya inmiş durumda olduğunun ortaya çıkması tepki çekti. Gazetede yer alan manşet habere göre 10 Kasım töreninde 'yas anlamında' 10 Kasım tören programına göre Atatürk Anıtı'nda göndere çekili olarak bulunan iki Türk Bayrağı yarıya indirilmişti. Ancak aradan geçen 5 güne rağmen Bayrağın halen göndere çekilmediği görüldü. Vatandaşlar 'Bayrağı göndere çekmeyi de unutmuşlar' diye tepki gösterirken, yasa gereği, 'yarıya indirilen bayrak gün batımından sonra törensiz yeniden göndere çekiliyor. Tüm kamu kurum ve okullarda da aynı uygulama yapılıyor. Samsun'da Bayrağın ne zaman göndere çekileceği de merak konusu oldu. 

Samsun 10 Kasım Atatürk'ü anma törenlerinde göndere çekili bayrak yarıya indirildi ama öyle kaldı. Yasaya göre törende indirilen Bayrağın tüm yurtta, gün batımında törensiz göndere çekilmesi gerekiyordu.  

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da o hastanede 4 doktor ve sağlık çalışanlarının Covid testi pozitif çıktı

Samsun'da o hastanede 4 doktor ve sağlık çalışanlarının Covid testi pozitif çıktı