24 Eylül 2020 Perşembe

SAMSUN'DA 101 YAŞINA GİREN NURİYE ÜRÜN'ÜN DOĞUM GÜNÜ KUTLANDI

Samsun'da 101 yaşına giren Nuriye Ürün'ün doğum günü kutlandı

Samsun'da 3 çocuk ve 6 torun sahibi olan Nuriye Ürün, 101 yaşına girdi. Samsun'da 101 yaşına giren Nuriye Ürün için düzenlenen doğum günü kutlamasına Samsun Valisi Osman Kaymak'ta katıldı.

12 Ocak 2019 Cumartesi 16:16 GÜNCEL

Samsun Valisi Osman Kaymak, 101 yaşına giren Nuriye Ürün'ün doğum gününü kutladı. Samsun'un İlkadım ilçesinde yaşayan ve 101 yaşına giren Nuriye Ürün için doğum günü pastası kesildi.


Samsun'un İlkadım ilçesinde oğluyla birlikte yaşayan 3 çocuk ve 6 torun sahibi Nuriye Ürün'e çocukları ve torunları, 101'inci yaş günü nedeni ile sürpriz doğum günü kutlaması hazırladı.

Samsun'da 101 yaşına giren Nuriye Ürün, Samsun Valisi Osman Kaymak ile eşi Mine Kaymak'ın da katılımıyla 101'inci yaş gününü kutladı. 

101 yaşına giren Nuriye Ürün nine, basın mensuplarına, her gün yoğurt ve süt içtiğini, hamur işi çok fazla tüketmediğini belirterek, "Uzun yaşamının sırrı yoğurt yemek ve süt içmek." ifadesini kullandı.

Samsun Valisi Kaymak ise yaşlılara sahip çıkılması gerektiğine işaret ederek, "Yaşlılar bizim değerlerimiz. Bizler için onların duası çok önemli. Toplumumuza tavsiyem, lütfen evinizde yaşlı bir büyüğünüz varsa ona saygı ve hizmette kusur etmeyin. Siz de bir gün yaşlanacaksınız. Bir gün yaşlandığınızda size de hürmet edilmesini istiyorsanız, yaşlılarınıza hürmet edin." dedi.

Nuriye ninenin 101 yaşına ulaşmasına rağmen sağlığında sorun bulunmamasının sevindirici olduğunu vurgulayan Kaymak, "Nuriye nineye ailesi gayet iyi bakmış. Bütün aile bireyleri Nuriye nineye sahip çıkmış. Tam özlediğimiz aile ortamı var. Torunlar, teyzeler, amcalar, hepsi bir arada. Teyzemizin yeni yaşını kutluyorum." diye konuştu.

Vali Kaymak, eşi Mine Kaymak ile Nuriye Ürün'e polar battaniye hediye etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

MHP Samsun İl Başkanı Karapıçak'tan ilk açıklama! Benim bir gelişmeden haberim yok

MHP Samsun İl Başkanı Karapıçak'tan ilk açıklama! Benim bir gelişmeden haberim yok