04 Aralık 2021 Cumartesi

SAMSUN'DA 11 BİN ÖĞRENCİYE SİMİT YAPAN FIRIN USTALARININ AĞIZLARI KAPALI BURUNLARI AÇIK

Samsun'da 11 bin öğrenciye simit yapan fırın ustalarının ağızları kapalı burunları açık

Samsun'da Büyükşehir Belediyesi yüz yüze eğitime başlayan öğrencilere 11 bin simit dağıtırken, simitleri yapan fırın ustalarının yüz maskeleri ile ağızlarını kapatıp, burunlarını açık bırakması dikkati çekti.

21 Eylül 2020 Pazartesi 15:12 GÜNCEL

Samsun'da 11 bin öğrenciye simit yapan fırıncıları ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in bu ziyaretinde, fırıncıların yüz maskeleri ile ağızlarını kapatıp, burunlarını açık bıraktıkları anlara ait görüntüler sosyal medyada tepki çekti.


Samsun Büyükşehir Belediyesi, yüz yüze eğitime başlayacak öğrenciler için 11 bin simit yaptırdı. Simitleri yapan fırıncıları ise Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ziyaret etti. Pazar akşamı öğrenciler için simit yapan fırına giden Mustafa Demir'in bu ziyaretinde ise simitleri yapan fırıncıların yüz maskeleri ile ağızlarını kapattıkları ancak burunlarını kapatmadıkları görüldü. Korona Virüs tedbirleri kapsamında yüz maskesinin ağız ve burnu tamamen kapatması zorunluluğu bulunurken, Mustafa Demir'in fırıncılara yaptığı ziyarette çekilen bu fotoğraflar ise belediyenin sosyal medya sayfalarında yayınlanınca tepki aldı.

Mustafa Demir fırıncılara yaptığı ziyarette kendi yüz maskesini ağız ve burnunu kapatacak şekilde takarken, fırıncıların maske ile ağızlarını kapatıp burunlarını kapatmadıkları o anlar ise bu görüntüler Büyükşehir Belediyesinin sosyal medya sayfalarında yayınlanınca ortaya çıktı.  Gelen tepkilere ve eleştirilere rağmen belediyenin sosyal medya sayfasında ki bu görüntüler ise kaldırılmadı.

Öte yandan Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, bugün eğitim öğretime başlayan öğrencileri okullarda ziyaret ederek, yüz maskesi ile ağızlarını kapatan ancak burunlarını kapatmayan fırının yaptığı 11 bin simidi dağıttı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Korona Virüs olan belediye işçisi yalan ifade verdi iddiası

Samsun'da Korona Virüs olan belediye işçisi yalan ifade verdi iddiası