03 Temmuz 2020 Cuma

SAMSUN'DA 112 ACİL SERVİSE GELEN BEYİN YAKAN SORULAR

Samsun'da 112 Acil Servise gelen beyin yakan sorular

Samsun'da 112 Acil Servise gelen ve adeta beyin yakan soruları Samsun Valisi Osman Kaymak açıkladı.İşte Samsun'da 112 Acil Servise gelen en saçma sorular..

06 Şubat 2019 Çarşamba 22:08 GÜNCEL

Samsun'da 112 Acil Servise 1 milyona yakın çağrı yapıldığını açıklayan Samsun Valisi Osman Kaymak, bu çağrılardan bazılarının ise asılsız ihbarlardan ve gereksiz sorulardan oluştuğunu söyledi.


Samsun'da 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu önünde 112 çalışanlarıyla da bir araya gelen ve 2018 yılında 112 Acil Servise 1 milyona yakın çağrı alındığını açıklayan Samsun Valisi Osman Kaymak, “Sadece 100 bin insana ambulans göndermişiz. Asılsız ihbarlar bizi yoruyor. Arkadaşlarımızın mesaisini alıyor. Vatandaşlardan anlayış bekliyoruz. Gerekmediği takdirde arkadaşlarımızı meşgul etmesinler. Bazı vatandaşlarımız alışveriş yapacağı malın fiyatını 112’ye soruyor. ‘AVM bugün açık mı’, ‘yeni telefon aldım çekiyor mu’ diye soruyorlar. Arkadaşlarımızı gereksiz sorularla meşgul ediyorlar. Bu tür aramaların yapılmaması için vatandaşlarımızdan anlayış bekliyoruz.” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

MHP Samsun İl Başkanı Karapıçak MHP'yi terk edenlere oportünist kişiler dedi

MHP Samsun İl Başkanı Karapıçak MHP'yi terk edenlere oportünist kişiler dedi