21 Ağustos 2019 Çarşamba

SAMSUN'DA 14 AYLIK IRAKLI MÜLTECİ BEBEK ÖLÜMLE PENÇELEŞİYOR

Samsun'da 14 aylık Iraklı mülteci bebek ölümle pençeleşiyor

Samsun'da 14 aylık Iraklı bebeğin, acil olarak Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesine kaldırılması gözleri yeniden mültecilerin yaşadığı drama çevirdi.

04 Ocak 2018 Perşembe 14:55 GÜNCEL
Samsun'da 14 aylık Iraklı bir bebeğin, kaldırıldığı Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Tıp Fakültesinde ölümle pençeleştiği gündeme geldi. Samsun'da geçtiğimiz hafta Iraklı bir ailenin 4 aylık erkek bebeğinin soğuk nedeni ile öldüğü iddia edilmiş ancak Samsun Valiliği konu ile ilgili yaptığı açıklamada bebeğin soğuk nedeni ile ölmediğini, ölüm sebebinin ise otopsi sonucu belirleneceğini duyurmuştu.

Samsun'da Iraklı 4 aylık erkek bebeğin ölümünün ardından, şimdi de 14 aylık Iraklı bir bebeğin kaldırıldığı Tıp Fakültesinde ölümle pençeleştiği iddiası ortaya atıldı. UH-DE Uhuvvet ve İnfak Derneği Başkanı Hüseyin Kılınç, Irak'tan yaklaşık bir ay kadar  önce Samsun'a gelen Iraklı mülteci bir ailenin 14 aylık bebeklerinin beslenme sorunu ve soğukta kaldığı için acil olarak Tıp Fakültesine kaldırıldığını, bebeğin ise ölümle pençeleştiğini açıkladı.  

Iraklı bebeğin annesinin, Türkiye'ye gelirken yolda öldüğünü kaydeden Hüseyin Kılınç, "Bu aileyi Samsun'a geldiğinden beri arıyoruz. Yaklaşık bir ay önce Samsun'a geldiler. Kimlikleri  ve kalacak yerleri yoktu. Kalacak yer buluna kadar soğukta kalmışlar. Daha sonra biz bu ailenin Iraklı ailelerin yanına sığındığını öğrendik.  Bugün ise bu ailenin 14 aylık bebeklerinin, beslenme sorunu başta olmak üzere, soğuk sebebi hastalandığını ve hastaneye kaldırıldığı bilgisini aldık. Bebeğin durumunun ciddi olduğu söylendi.  Bebeğin babası Türkiye'ye gelememiş. Bu bebek babaannesi ve beş kardeşi ile Irak'tan kaçarak Samsun'a sığınmıştı" dedi.
SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valisi Osman Kaymak, İlkadım Belediyesi'nin projelerini yerinde inceledi

Samsun Valisi Osman Kaymak, İlkadım Belediyesi'nin projelerini yerinde inceledi