26 Mayıs 2019 Pazar

SAMSUN'DA 15 TEMMUZ ŞEHİDİ SEVGİ YEŞİLYURT'UN ANNESİ: KIZIMIN ACISI DİNMEZ

Samsun'da 15 Temmuz şehidi Sevgi Yeşilyurt'un annesi: Kızımın acısı dinmez

Samsun'da 15 Temmuz şehidi Sevgi Yeşilyurt'un annesi Gülbeyaz Yeşilyurt, 15 Temmuz hain darbe girişiminin ikinci yıl dönümünde yaptığı açıklamada, "Kızımın acısı dinmez" dedi.

15 Temmuz 2018 Pazar 19:02 GÜNCEL

Samsun'da 15 Temmuz şehidi Sevgi Yeşilyurt'un annesi Gülbeyaz Yeşilyurt, kızının darbecilere direnirken 15 Temmuz Şehitler Köprüsünde açılan ateş sonucu şehit olduğunu söyledi.


15 Temmuz hain darbe girişiminin ikinci yıl dönümünde Samsun'da yaşayan 15 Temmuz şehidi Sevgi Yeşilyurt'un annesi kızının darbeci askerler tarafından nasıl şehit edildiğini anlattı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında İstanbul'da şehit olan iki çocuk annesi Sevgi Yeşilyurt'un annesi Gülbeyaz Yeşilyurt, hüznü ve gururu bir arada yaşadığını açıkladı.

İstanbul'da bir muhasebe şirketinde çalışan iki çocuk annesi 51 yaşındaki Sevgi Yeşilyurt, FETÖ'nün darbe girişimi gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın vatandaşları darbeye karşı sokağa çıkmaya davet etmesi üzerine 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne gitti. Darbeci askerlere karşı yanında bulunanlarla mücadele eden Sevgi Yeşilyurt, açılan ateş sonucu şehit düştü.Şehit Sevgi Yeşilyurt'un 70 yaşındaki annesi Gülbeyaz Yeşilyurt, yaptığı açıklamada, kızının şehit olmasının üzerinden iki yıl geçmesine rağmen acısının dinmediğini söyledi.

Evlat acısının çok zor olduğunu vurgulayan Yeşilyurt, yargılanan FETÖ mensuplarının en ağır cezayı almalarını istedi. Bu tür suçların idamla cezalandırılması gerektiğini belirten anne Gülbeyaz Yeşilyurt, "En ağır cezanın verilmesi lazım. O FETÖ'cü televizyona çıktığında bakmam. Allah onu bildiği gibi yapsın." ifadesini kullandı.Acısı dinmez

Kızının vatansever olduğunu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a büyük sevgi beslediğini dile getiren Yeşilyurt, "Vatan için hemen kendini öne atardı. Darbe girişimini duyunca hemen fırlamış, gitmiş. Yanına bir tek telefonunu almış. Çantasını falan almamış. Vurulunca telefonu düşmüş. Biz kızımızı aradığımızda, 'Kızınız vuruldu, yaralı' diye bilgi aldık." diye konuştu.

"Kızım şehit oldu, hem üzüntülüyüm hem gururluyum." diyen 5 çocuk annesi Gülbeyaz Yeşilyurt, şunları kaydetti:

"Acısı kesinlikle dinmez. Kızım emekli olmuştu ama çalışıyordu. Evde çalışmadan duramazdı. Çevresi tarafından çok sevilirdi. Mert bir kişiydi, atılgandı. Her an kızım aklımda. Mezarına gidiyoruz, dua edip geliyoruz. 17 yıl önce kızım ameliyat ettirdi, sırtında taşıdı beni. Kalçamdan yine ameliyat olacağım. Sağ olsun, şimdi de devlet yalnız bırakmıyor bizi. Arıyorlar, soruyorlar, hiç yalnız bırakmıyorlar."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunlular 15 Temmuz'un ikinci yıl dönümünde Cumhuriyet Meydanına indi

Samsunlular 15 Temmuz'un ikinci yıl dönümünde Cumhuriyet Meydanına indi