20 Mayıs 2019 Pazartesi

SAMSUN'DA 17 BİN LİRALIK TAZMİNATI DEVLETE ÖDETTİRDİĞİ İDDİA EDİLEN BÜROKRAT AÇIKLAMA YAPTI

Samsun'da 17 bin liralık tazminatı devlete ödettirdiği iddia edilen bürokrat açıklama yaptı

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Ömer Altunsoy, 17 bin liralık tazminatı devletin kasasından ödettirdiği iddiası ile ilgili açıklama yaptı.

01 Ekim 2018 Pazartesi 14:24 GÜNCEL

Samsun Gençlik Spor İl Müdürü döneminde kendisine açılan bir dava ile ilgili 17 bin liralık tazminatı devletin kasasından ödettirdiği iddia edilen Ömer Altunsoy, avukatı aracılığı ile söz konusu iddiaya açıklama yaptı.


Samsun'da judo antrenörlüğü yapan Saadettin Ekinci'ye İl Müdürlüğü döneminde yıldırma ve bezdirme politikası uyguladığı ve hakaret ettiği bu nedenle hakkında dava açıldığı gündeme gelen Gençlik ve Spor Genel Müdürü Ömer Altunsoy'un kaybettiği davada 17 bin liralık tazminatı devletin kasasından ödettirdiği iddiası Hedef Halk Gazetesinde gündeme gelmişti.

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Ömer Altunsoy, Hedef Halk Gazetesine avukatı aracılığı ile gönderdiği açıklamada ise 17 bin liralık tazminat parasını devletin kasasından ödettirdiği iddiasına yanıt verdi.

Gençlik Spor Genel Müdür Yardımcısı Ömer Altunsoy avukatı aracılığı ile gazeteye konu ile ilgili gönderdiği yazıda şu açıklamayı yaptı.

"Öncelikle belirtmek gerekir ki, Saadettin Ekinci’nin mobing ve hakaret isnadıyla Müvekkile karşı kazanmış olduğu bir tazminat davası bulunmamaktadır. Tazminat davası Samsun 2. İdare Mahkemesinde Samsun Valiliği aleyhine açılmıştır. Dolayısıyla, davanın tarafı olmayan Müvekkilin, Kurumuna 17 bin TL tazminat ödettiği ve bu sebeple İl Müdürlüğü Avukatlarının söz konusu alacağı Müvekkilden tahsil etmek amacıyla harekete geçtiği ve Bakanlık tarafından İl Müdürlüğüne Müfettiş gönderildiği ve denetleme yapıldığı iddiaları tamamen gerçeğe aykırı ve yanlıştır. Ayrıca müvekkilimin ve temsil ettiği makamın itibarını zedelemeye matuf algı yönetimi amacıyla kamuoyunu yönlendirmeye yöneliktir. "

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Atakum Seyir Tesisleri cazibe merkezi oldu

Samsun'da Atakum Seyir Tesisleri cazibe merkezi oldu