21 Ocak 2022 Cuma

SAMSUN'DA 19 MAYIS BELEDİYE BAŞKANI TOPALOĞLU'NA DANIŞTAY'DAN KÖTÜ HABER

Samsun'da 19 Mayıs Belediye Başkanı Topaloğlu'na Danıştay'dan kötü haber

Samsun'da 19 Mayıs İlçe Belediyesi Başkanı Osman Topaloğlu ile ilgili görevi kötüye kullanma iddiası ile yapılan şikayet için İçişleri Bakanlığının verdiği 'İşleme Konulmama' kararını Danıştay bozdu.

26 Aralık 2021 Pazar 19:07 GÜNCEL

Samsun'un 19 Mayıs İlçe Belediyesi Başkanı Osman Topaloğlu'na Danıştay'dan kötü haber!


Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde İmar Barışı sürecinde hazine arazileri üzerine yapılan kaçak ve ruhsatsız yazlıklarla ilgili, 'Görevi kötüye kullanma' istemiyle yargılanması için yerel muhabir İbrahim Akkuş tarafından dilekçe ile şikayet edilen 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu ile ilgili, İçişleri Bakanlığı 'İşleme Konulmama' kararı vermişti.

İçişleri Bakanlığının, kaçak ve ruhsatsız yazlıklarla ilgili dilekçesine İçişleri Bakanlığı'nın verdiği 'İşleme Konulmaması' kararına İbrahim Akkuş, Danıştay'a başvurarak itiraz etti. İtiraz sonrası Danıştay 1. Dairesi, İçişleri Bakanlığının, 19 Mayıs Belediyesi Başkanı Topaloğlu için aldığı 'İşleme Konulmama' kararını bozan mahkeme tutanağında "İtirazın kabulü ile İçişleri Bakanının 13.4.2021 tarih ve İNS:2020.55.1996 sayılı şikayetin işleme konulmamasına ilişkin kararının kaldırılmasına, dosyanın karar ekli olarak İçişleri Bakanlığına, kararının bir örneğinin itiraz edene gönderilmesine 29.09.2021 tarihinde oy birliğiyle kesin olarak karar verildi" ifadelerini kullandı.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Uğur

27 Aralık 2021 Pazartesi 07:14

Kavak belediye başkanına da bir soruşturma açılsın

atakumlu

26 Aralık 2021 Pazar 18:52

O yerden bitme Akkuş mu baykuş mu nedir onun yüzünden dedemden kalan yere ev yaptım diye 110 bin TL ceza yedim o ceza onun burnundan fitil fitil gelsin inşallah.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da siyasiler ve belediye başkanları eleştirenleri sosyal medyada engelliyor!

Samsun'da siyasiler ve belediye başkanları eleştirenleri sosyal medyada engelliyor!