20 Mayıs 2019 Pazartesi

SAMSUN'DA 19 MAYIS COÇKUSU 1919 METRELİK TÜRK BAYRAĞI YÜRÜYÜŞÜ İLE SONA ERDİ

Samsun'da 19 Mayıs coçkusu 1919 metrelik Türk Bayrağı yürüyüşü ile sona erdi

Samsun'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Atakum ilçesi Çobanlı İskelesinden başlayan 1919 metrelik Türk Bayrağı yürüyüşü yapıldı.

20 Mayıs 2018 Pazar 15:23 GÜNCEL

Samsun'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı coşkusu Fener Alayı yürüyüşünün ardından Atakum ilçesinde yapılan 1919 metrelik Türk Bayrağı yürüyüşü ile sona erdi.


Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'dan başlattığı istiklal mücadelesinin 99. yılı dolayısıyla kentte, Gençlik ve Bayrak Yürüyüşü düzenlendi. Samsun'un Atakum ilçesindeki Çobanlı İskelesi'nden başlayan Gençlik ve Bayrak Yürüyüşü boyunca öğrenciler ve vatandaşlar çeşitli marşlar seslendirdi.Samsun Büyükşehir Sanat Merkezi önünde sona eren yürüyüşte, vatandaşlar sağanak yağışa rağmen 1919 metrelik Türk bayrağını açtı. Çevrede bulunan vatandaşlar da ellerindeki Türk bayraklarını sallayarak yürüyüş yapanlara destek verdi. Etkinlik Türk Silahlı Kuvvetleri Armoni Mızıkasının mini konseri ile sona erdi.

1919 metrelik bayrak yürüyüşüne Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, izciler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

CHP'nin 24 Haziran seçimleri için Samsun milletvekili aday listesinde yer alan isimler belli oldu

CHP'nin 24 Haziran seçimleri için Samsun milletvekili aday listesinde yer alan isimler belli oldu