25 Nisan 2019 Perşembe

SAMSUN'DA 19 MAYIS FENER ALAYI YÜRÜYÜŞÜ İÇİN YASAK YOK İPTAL YOK 18 MAYIS'TA YAPILACAK

Samsun'da 19 Mayıs Fener Alayı yürüyüşü için yasak yok iptal yok 18 Mayıs'ta yapılacak

Samsun Valiliği'nin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeni ile ile 18 Mayıs tarihinde yapacağı Fener Alayı yürüyüşünün iptal edilmesi gibi bir kararın olmadığı açıklandı.

16 Mayıs 2018 Çarşamba 16:55 GÜNCEL

Samsun'da 19 Mayıs Fener Alayı yürüyüşüne yasak getirildiği, Fener Alayı Yürüyüşünün iptal edildiği yönünde ki haberler üzerine Valilik açıklama yaptı.


Samsun Valiliği OHAL Bürosu'nun, Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD) Samsun Şubesi'nin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramında yapmak istediği Fener Alayı yürüyüşü ile ilgili talep ettiği saat değişikliğine onay vermemesi sonrası Samsun'da Fener Alayı yürüyüşünün iptal edildiği yönünde sosyal medyada paylaşımlar yapılması üzerine bir açıklama yapıldı.

Samsun'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında 18 MAyıs 2018 tarihinde planlanan Faner Alayı yürüyüşünde bir değişiklik yada yürüyüşün iptal edilmesinin söz konusu olmadığı bildirildi. Samsun'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında 18 Mayıs 2018 tarihinde 56'lardan, Çiftlik ve Maydan güzergahları arasında'Fener Alayı ve Gençlik Festivali Yürüyüşünün' yapılacağı belirtilirken yürüyüşün Samsun Valiliği önünde düzenlenecek olan halk oyunları galası ile sona ereceği açıklandı.

Samsun'da 19 Mayıs Fener Alayı Yürüyüşünün iptal olduğu, 19 Mayıs Fener Alayı yürüyüşüne yasak getirildiği yönünde ki haberlerin asılsız olduğuda belirtilirken, söz konusu algının Atatürkçü Düşünce Derneğinin de düzenlemek istediği Fener Alayı yürüyüşü ile ilgili talep ettiği saat ve güzergah değişikliğine onay verilmemesi nedeni ile yaratıldığına dikkat çekildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da FETÖ'den tutuklu avukat Fevzi Cem Şenocak'a 10 yıl hapis verildi, 9 sanık beraat etti

Samsun'da FETÖ'den tutuklu avukat Fevzi Cem Şenocak'a 10 yıl hapis verildi, 9 sanık beraat etti