18 Ocak 2021 Pazartesi

SAMSUN'DA 1'İNCİ HAT DOLMUŞLARI VATANDAŞLARI ÇİLEDEN ÇIKARTIYOR

Samsun'da 1'inci hat dolmuşları vatandaşları çileden çıkartıyor

Samsun'da 1. hat dolmuşları sabah saatlerinde vatandaşları yollarda bekleterek perişan ediyor. Samsun'un İlkadım ilçesi 100. Yıl Bulvarı güzergahında toplu taşıma yapan 1. Hat Dolmuşları vatandaşları çileden çıkartıyor.

12 Haziran 2019 Çarşamba 16:41 GÜNCEL

Samsun'da sabah saatlerinde 1. hat dolmuşlarını 100. Yıl Bulvarında bekleyen vatandaşlar, dolmuşların gelmemesi nedeni ile adeta çileden çıkıyor. 


Dakikalarda yol üzerinde dolmuş bekleyenlerden biri olan yaşlı bir adam, dakikalarca beklediği dolmuşun gelmemesi üzerine yorgun düşerek kaldırımın kenarına oturmak zorunda kaldı. Hastaneye gideceğini söyleyen yaşlı vatandaş, yaklaşık 20 dakikadan fazla 100. Yıl Bulvarı üzerinde dolmuş beklediğini gelen dolmuşların dolu geçtiğini, boş dolmuşun ise gelmemesi nedeniyle mağdur olduğunu söyledi.

Dolmuş bekleyen ve beklemekten ayakta duramaz hale gelen yaşlı adama ise aynı şekilde dolmuş beklen bir vatandaş yardımcı olurken, bu vatandaşta yaşlı adamın 100. Yıl Bulvarına kendisinden önce geldiğini ve kendisinin de dakikalar boyunca yol üzerinde dolmuş beklediğini söyledi. Samsun'da 1. Hat dolmuşlarının sabah saat 10:00'dan sonra duraklarında sıraya girdiği de öğrenilirken, şehrin en işlek bulvarlarından biri olan 100. Yıl Bulvarında 1. Hat dolmuşlarının vatandaşları bekleterek yol üzerinde perişan etmesine ise tepki yağdı. Hatırlanacağı üzere SAMULAŞ A.Ş 1. hat dolmuşları ile ilgili şikayetler nedeniyle 100. Yıl Bulvarı güzergahına ekstra halk otobüsü seferlerini devreye almış,  1. hat dolmuşları sahipleri ise SAMULAŞ'ın ekmekleri ile oynadıklarını ileri sürerek bu duruma tepki göstermişti. Samsun'da vatandaşları yollarda bekleterek perişan eden 1. Hat Dolmuşlarının şoförleri ise kendilerine neden dolmuş gelmediğini, neden bekletildiklerine yönelik sorular soran vatandaşlara ise kabadayı vari cevaplar verdikleri de biliniyor. Dakikalarca yol üzerinde bekledikten sonra dolmuşa binen başka bir vatandaşta 45 dakika dolmuş beklediğini söyleyerek duruma tepki gösterenler arasındaydı.

SAMULAŞ A.Ş'den yaşanan bu sorunun çözümü için vatandaşlar, 100. Yıl Bulvarına takviye halk otobüs seferleri koyması ve 1. hat dolmuşlarının vatandaşları mağdur etme keyfiyetine son vermesi de istiyor. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Recai GUNEBAKAN

12 Haziran 2019 Çarşamba 19:29

Turkiyede gezmedigim çok az şehir kalmıştır. Adana. Istanbul. mersin.D.bakir.ve daha bir sürü minibüs sektörünün revaçta olduğu illerden bazıları ama hiç birinde samsundaki kadar kabadayı.vurdumduýmaz.aymaz. bir eli kornada ayağı gazda inindeki ki arkasindakini umursamayan esnaf topluluğu görmedim. Samsun trafiginin baş belaları onlar olmasa trafik sorunuda olmaz 7 kişilik toplu taşıma aracımı olur.Iptal edilip yerine belediye tarafından toplu taşıma araçlarının çoğaltılarak trafik sıkışıklığına

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı 31 Mart'tan sonra maaşları düzenli ödediklerini açıkladı

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı 31 Mart'tan sonra maaşları düzenli ödediklerini açıkladı