20 Nisan 2019 Cumartesi

SAMSUN'DA 2 BİNDEN FAZLA İNSANIN HAYATINI KAYBETTİĞİ LADİK DEPREMİNİN 75'İNCİ YILI ANILDI

Samsun'da 2 binden fazla insanın hayatını kaybettiği Ladik depreminin 75'inci yılı anıldı

Samsun'un Ladik ilçesinde 1943 yılında meydana gelen 7.2 büyüklüğündeki depremin 75'inci yılı nedeni ile depremde hayatını kaybedenler için anma töreni düzenlendi.

26 Kasım 2018 Pazartesi 20:14 GÜNCEL

Samsun'un Ladik ilçesinde 2 binden fazla kişinin hayatını kaybetmesine neden olan 26 Kasım 1943 yılındaki 7.2 şiddetindeki büyük depremin 75'inci yılı..


Türkiye'de yaşanan büyük depremler kategorisinde yer alan Ladik-Tosya depreminin 75'inci yılı nedeni ile Samsun'un Ladik ilçesinde anma töreni düzenlendi. Samsun'un Ladik ilçesinde 26 Kasım 1943 tarihinde yaşanan 7,2 büyüklüğündeki depremde 2 binden fazla insan hayatını kaybetmişti.

1943 yılında meydana gelen 7.2 büyüklüğündeki depremin 75'inci yıl dönümünde Ladik ilçe Belediyesi Konferans Salonu'ndaki programda konuşan Kaymakam Muhammet Çiftci, Ladik ilçesinin birinci derece deprem kuşağında olduğuna işaret etti. Ladik İlçe Kaymakamı Muhammet Çiftci, burada yaptığı konuşmada her zaman depreme hazırlıklı olunması gerektiğini vurguladı.

Daha sonra Ladik Belediyesi Hizmet Binası önündeki etkinliğe geçildi.  Etkinlikte, Samsun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) koordinasyonunda deprem simülasyon tırı, mobil koordinasyon tırı ve arama kurtarma araç ve teçhizatları tanıtıldı, nasıl çadır kurulacağı gösterildi, kurtarma köpeklerinin gösterisi sunuldu.

AFAD personeli ise vatandaşlara deprem öncesinde, deprem sırasında ve sonrasında neler yapmaları gerektiğini anlattı.

Programa, Kaymakam Muhammet Çiftci, Belediye Başkan Vekili Ahmet Güçlü, Belediye Başkanı Yardımcısı Ahmet Dönmez, Emniyet Müdür Vekili İlhan Güler, Jandarma Komutanı Teğmen Mustafa Akar, Samsun AFAD Müdür Vekili Levent Uçarlı, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da iş adamı Asım Cerrah MHP'den Canik Belediyesi Başkan adayı adayı oldu

Samsun'da iş adamı Asım Cerrah MHP'den Canik Belediyesi Başkan adayı adayı oldu