19 Ocak 2021 Salı

SAMSUN'DA 2004 SEÇİMLERİNDE AK PARTİ'NİN BASTIRDIĞI SEÇİM BROŞÜRÜ TARTIŞMA KONUSU OLDU

Samsun'da 2004 seçimlerinde AK Parti'nin bastırdığı seçim broşürü tartışma konusu oldu

Samsun'da AK Parti'nin 28 Mart 2004 yerel seçim sürecinde verdiği Tersane vaadi aradan yıllar geçmesine rağmen gerçekleşmezken, AK Parti'nin Samsun'da 2004 yerel seçimlerinde bastırdığı seçim broşüründe yazanlar ise tartışma konusu oldu.

28 Kasım 2019 Perşembe 15:18 GÜNCEL

Samsun'da yapımı yılan hikayesine dönen tersaneye ait alanın sanayi bölgesi olmasının ardından AK Parti'nin 28 Mart 2004 yerel seçimlerinde verdiği tersane vaadi yeniden tartışma konusu oldu.


AK Parti'nin 2004 yerel seçimlerinde 'İl Teşkilatı-Milletvekilleri-Belediye Başkan adayları' imzası ile yaklaşık 15 yıl önce bastırdığı seçim broşüründe, "Bazı diğer parti adayları ise, işe adam alma sözü vererek, gerçekleşmesi imkansız projeleri yapmayı taahhüt ederek halkımızı yanıltmaya, daha açık tabirle kandırmaya çalışıyor" ifadeleri yer alıyordu.

2004 yılı seçim sürecinde Samsun'da AK Parti tarafından bastırılan seçim broşüründe yer alan bu ifadeler, Tersane vaadinin yeniden  akıllara getirdi. Zira, 2004 yılı seçimlerinde AK Parti tarafından verilen tersane vaadi ile ilgili olarak o yıllarda verilen sözde 5 bin kişinin istihdam edileceği belirtilerek, işe ihtiyacı olanların nüfus cüzdanları dahi toplanmıştı.

15 yıl önce yapılacağı gündeme gelen Samsun Tersanesinde işe girme ümidiyle nüfus cüzdanlarını veren vatandaşlar ise aradan geçen yıllara rağmen bu yatırımın yapılmaması üzerine iş hayallerini askıya almıştı. Samsun Tersanesinin yapılamaması ile ilgili eleştirilerin gündeme gelmesi üzerine bazı haklı gerekçeler sunulsa da, söz konusu bu yatırım geçmiş yıllarda yapılan her yerel seçimde muhalefet partilerinin ise en önemli kozu haline dönüştü.

Şuan ise yapımı yılan hikayesine dönen ve 15 yıldır yapıldı, yapılacak diye beklenen tersane yatırımı, artık tamamen rafa kalktı. Zira 2004 yılında tersane yatırımı için ayrılan Tekkeköy ilçesinde ki araziler, yapılan girişimler sonucu sanayi bölgesi alanına dahil edildi. Yani tersane sahası artık sanayi yatırımcılarının yatırım yapabilecekleri bir alan oldu. Samsun Tersane alanının, sanayi bölgesi ilan olması ile birlikte ise bu noktaya yapılacak yeni sanayi yatırımları ile 30 bin kişinin istihdam edileceği açıklandı.

Samsun Tersanesi ile ilgili ise geriye, AK Parti'nin 28 Mart 2004 yerel seçimleri sürecinde bastırdığı ve içinde "Bazı diğer parti adayları ise, işe adam alma sözü vererek, gerçekleşmesi imkansız projeleri yapmayı taahhüt ederek halkımızı yanıltmaya, daha açık tabirle kandırmaya çalışıyor" ifadelerinin yer aldığı seçim broşürü kaldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunlu sinema oyuncusu Mehmet Aras, beyazperdeye geri döndü

Samsunlu sinema oyuncusu Mehmet Aras, beyazperdeye geri döndü