08 Temmuz 2020 Çarşamba

SAMSUN'DA 23 NİSAN'IN 99'UNCU YILI COŞKU İÇİNDE KUTLANDI

Samsun'da 23 Nisan'ın 99'uncu yılı coşku içinde kutlandı

Samsun'da 23 Nisan coşkusu. Samsun'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 99'uncu yıl dönümü Mustafa Dağıstanlı Spor Salonunda gerçekleştirilen gösterilerle kutlandı.

23 Nisan 2019 Salı 15:18 GÜNCEL

Samsun'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 99'uncu yıl kutlamaları, Mustafa Dağıstanlı Spor Salonunda coşku içinde gerçekleştirildi.


Samsun'da Mustafa Dağıstanlı Spor Salonunda düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 99'uncu yıl dönümü kutlamalarına Samsun Vali Vekili İbrahim Avcı ve protokol üyeleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Samsun İl Milli Eğitim Müdür Vekili Erdal Aksoy günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Konuşmanın ardından Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve ‘Hayalimdeki 23 Nisan’ konulu yarışmada 1. ve 2. sınıflar arası resim yarışması, 3. ve 4. sınıflar arası resim yarışması ile 5,6,7,8. sınıflar arası şiir yarışmasında ilk 3 dereceye giren öğrencilere ödülleri Vali Vekili İbrahim Avcı ve protokol üyeleri tarafından verildi.

Mustafa Dağıstanlı Spor Salonunda düzenlenen kutlama töreninde Canik Emrullah Efendi Ortaokulu Öğrencisi Gül Semizoğlu ‘Ulusal Egemenlik ve Hayalimdeki 23 Nisan’ konulu yarışmada birinci olduğu şiirini okudu.

Ardından, Canik Halide Edip Adıvar Anaokulu öğrencileri şiir ve dans gösterisi, Bafra Doğankaya Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri halk oyunları gösterileri ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı sporcular tarafından gerçekleştirilen gösteriler izleyiciler tarafından coşkuyla alkışlandı. Programın sonunda Sahra Sıhhıye Okulu ve Eğitim Merkezi Bölge Bando Komutanlığı tarafından mini konser gerçekleştirildi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programına ayrıca, Samsun Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün ve Eşi, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Nihat Soğuk, Atakum Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, İlkadım Kaymakamı İbrahim Keklik, Canik Kaymakamı Mahmut Halal, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Ünsal Ağaoğlu, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutan Vekili Sg. Albay Altay Çoğal, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ve Eşi, Samsun Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selahattin Kaynak, askeri ve mülki erkan, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

CHP Samsun Milletvekili Hancıoğlu 19 Mayıs logosunu sordu! Neden Atatürk yok

CHP Samsun Milletvekili Hancıoğlu 19 Mayıs logosunu sordu! Neden Atatürk yok