26 Nisan 2019 Cuma

SAMSUN'DA 265 BİN 396 ÖĞRENCİ KARNELERİNİ ALDI VALİ VELİLERE CEP TELEFONU UYARISI YAPTI

Samsun'da  265 bin 396 öğrenci karnelerini aldı Vali velilere cep telefonu uyarısı yaptı

Samsun'da 2017-2018 eğitim öğretim döneminin sona ermesi ile birlikte 265 bin 396 öğrenci karnelerini alırken, Samsun Valisi Osman Kaymak karne töreninde öğrenci velilerine cep telefonu uyarısında bulundu.

08 Haziran 2018 Cuma 16:55 GÜNCEL

Samsun'da 2017-2018 eğitim öğretim döneminin sona ermesi ile birlikte  265 bin 396 öğrenci karnelerini aldı. Samsun ve ilçelerinde öğrenciler okulların bugün tatil olması ile birlikte karnelerini aldı.


Samsun Valisi Osman Kaymak, 2017-2018 eğitim öğretim yılının sona ermesi nedeni ile Baruthane Ortaokulunda düzenlenen karne törenine katıldı. Samsun Valisi Kaymak, Baruthane Ortaokulunda düzenlenen karne töreninde öğrenci velilerine çocuklarını yaz tatilinde cep telefonundan uzak tutmaları çağrısında bulundu.

Samsun Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen Baruthane Ortaokulunda gerçekleşen karne töreninde yaptığı konuşmada, "2017-2018 eğitim-öğretim yılı Samsun eğitim adına yeniliklerin ve değişimlerin olduğu bir yıl olmuştur. Bakanlığımızın prestijli ödüllerinden olan ‘Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik ödüllerine’ Türkiye genelinde başvuru yapan 45 il arasında Samsun Türkiye birincisi oldu. TÜBİTAK Bölge Sergisine kalan 100 projenin 36’sı yine ilimizden çıkmıştır. Öğretmen, eğitim yöneticilerimizin mesleki deneyimlerine katkı sağlamayı amaçlayan Samsun Akademi hayata geçirilmiştir. Tatiller çocuklarımızın dinlenmeyi hak ettikleri dönemlerdir. Tatil süresince sizi dinlendirecek ve eğlendirecek, eğlenirken öğretilecek birçok faaliyet içinde bulunmanız önemlidir" dedi.
 


Samsun Milli Eğitim  Müdürü Coşkun Esen'in ardından Baruthane Ortaokulu öğrencilerine seslenen  Samsun Valisi Osman Kaymak ise "2017-2018 eğitim-öğretim yılı karne törenine hoş geldiniz. Biz devlet ve millet olarak eğitimi çok önemsiyoruz. Samsun olarak daha çok önemsiyoruz. Bu anlamda çok ciddi çalışmalar yapılıyor. İkili eğitimden tekli eğitime geçme,  okuma yazma seferberlikleri, okulların bilgisayarlarla donatılması, maarif hareketi ve spor salonlarından çok daha iyi yararlanılması, yüzme kursları gibi bir çok alanda çalışmalarımız var. Samsunumuz spor alt yapısına kavuşan Türkiye’deki en önemli illerden birisi. Bu yönüyle de bütün çocuklarımızın bu salonları çok iyi şekilde kullanmalarını arzu ediyoruz. Bütün bu çalışmalardaki hedefimiz çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmeleri ve geleceğimizden emin olmamızdır. O yönüyle bu başarıda öğretmenlerimizin katkısı çok büyüktür. Bu nedenle öğretmenlerimize çok teşekkür ediyoruz.  Okulları boş bırakmayarak, çocuklarınızın ve ülkenin geleceğine sahip çıkarak okulla birlikte eğitim-öğretim faaliyetlerine katılımlarınızdan dolayı siz değerli velilere çok teşekkür ediyoruz. İnşallah Samsun’da eğitim-öğretim de istenilen düzeye geleceğimizi düşünüyoruz. Biz çocuklarımızın iyi okullara gitmesini çok önemseriz ama onun ötesinde çocuklarımızın iyi insan olmaları, vatana, millete saygılı, vatansever duygularla yetişmelerini çok önemsiyoruz. O yönüyle de değerler eğitimine çok önem veriyoruz. Bu çerçevede okuma faaliyetlerini çok önemsiyoruz. Başlatılan ‘Samsun Okuma Vakti’nin çok anlamlı olduğunu düşünüyoruz. Bu projemize katılan ve katkısı olan bütün velilere ve Samsunlulara çok teşekkür ediyoruz. Bu okuma faaliyetinin sürekli devam etmesini istiyoruz" dedi.ÖĞRENCİ VELİLERİNE CEP TELEFONU UYARISI
Konuşmasında öğrenci velilerine cep telefonu uyarısında da bulunan Samsun Valisi Osman Kaymak, şunları dile getirdi.
"Değerli Veliler; Çocuklarımız şimdi karnelerini alıyorlar, tatile giriyorlar ama şöyle bir tehlike ile de karşı karşıyayız. Şüphesiz ben de bir veliyim, çocuklarım var, liseye giden bir oğlum var. Çocuklar bu bilgisayarları ve cep telefonlarını ellerinden bırakmıyorlar. Bu gerçekten çocuklar için büyük bir tehlike. Çocuklarımızın tamamen bunlardan uzak kalmalarını istemiyoruz. Keşke çocuklarımızın bunlara yazılım ve kodlama anlamında yoğunlaşsalar. Bilgisayar başında uzun süre kaldıkları için hastalanıp ölen ve bazı tehlikeli oyunlar vesilesiyle de kendisini kontrol edemeyen çocuklarımız var. Lütfen çocuklarınızın bilgisayar başında oynadıkları oyunları kontrol edin. Çocuklar uzun süre bilgisayar başında kalmasın ve uzun süre cep telefonları ellerinde kalmasın."
 
Konuşmaların ardından Baruthane Ortaokulu öğrencileri halkoyunları ekibi bir gösterisi sundu. Ardından okul öğrencilerinden Miraç Keçe, ‘Ben Anadolu’yum adlı şiiri okudu. Daha sonra Müzik öğretmeni Birsen Bayramoğlu yönetiminde okul korusu ekibi ‘Magosa Limanı’ ve ‘Dostum Dostum’  adlı türküleri seslendirdi. Daha sonra 2017-2018 eğitim-öğretim yılı süresince güreş, jimnastik, halter, badminton ve karate branşlarında Baruthane Ortaokulu’nu il dışında temsil edip derece alan öğrencilere Valimiz Sayın Osman Kaymak ve diğer protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi. Ödül töreninin ardından Samsun Valisi Osman Kaymak ve diğer protokol üyeleri tarafından öğrencilere karneleri sınıflarında verildi.  Vali Osman Kaymak, takdir ve teşekkür alan öğrencileri tebrik ederek karne alan bütün öğrencilere başarılar diledi.
 

Kavak ilçesinde karne heyecanı yaşandı. 

Eğitim öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla Samsun'un Kavak İlçe İmam Hatip Ortaokulu'nda karne töreni düzenlendi. Kavak İlçe Kaymakam Vekili Fahri Onay, törende okul ve sınıf birincilerine plaket verdi. Samsun'un Kavak ilçesinde 3 bin 471 öğrencinin karne aldığı öğrenildi.

KÖY ÖĞRENCİLERİNE KARNE HEDİYESİ OYUNCAK
Samsun Mutluluğun Kanatları Derneği, Asarcık ilçesine bağlı Başalan köyündeki Cumhuriyet İlkokulunda 160 öğrenciye karne hediyesi olarak ayakkabı, elbise ve oyuncak verdi.TEKKEKÖY'DE KARNE HEYECANI
Samsun'un Tekkeköy İlçe Kaymakamı Günay Öztürk ile Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar 2017 - 2018 eğitim öğretim yılı yılsonu karne tatili programında öğrencilere karne dağıtarak öğrencilerin heyecanına ortak oldu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Çağdaş Adıgüzel'i öldüren katil zanlısı tutuklandı

Samsun'da Çağdaş Adıgüzel'i öldüren katil zanlısı tutuklandı