22 Ekim 2021 Cuma

SAMSUN'DA 27 VAKANIN GÖRÜLDÜĞÜ SAMPA OTOMOTİV'DE İKİ İŞÇİDE DAHA KORONA VİRÜS ÇIKTI

Samsun'da 27 vakanın görüldüğü SAMPA Otomotiv'de iki işçide daha Korona Virüs çıktı

Samsun'da sendikaya üye oldukları için 100 işçiyi işten çıkartmakla gündem olan SAMPA Otomotiv'in başı bir yandan da Korona Virüs ile dertte.. SAMPA Otomotiv'de 27 vaka görülürken, Kurban Bayramı öncesi de iki işçinin daha virüse yakalandığı gündeme geldi.

01 Ağustos 2020 Cumartesi 15:07 GÜNCEL

Samsun'da faaliyet gösteren SAMPA Otomotiv'de iki işçi de daha Korona Virüs çıktığı gündeme gelirken, işçinin çalıştığı bölümde ki tüm işçilerin karantinaya alındığı öğrenildi.


Şu sıralar sendikaya üye olan işçileri işten çıkarttığı iddiaları ile gündeme gelen SAMPA Otomotiv'de çok sayıda çalışanın Korona Virüs'e yakalandığı iddiasını Samsun Kent Haber gündeme getirmişti. Fabrika yetkilileri daha sonra yaptıkları açıklamada pandemi sürecinin başından itibaren SAMPA Otomotiv'de 27 çalışanın Covid-19'a yakalandığını açıklamıştı. SAMPA Otomotiv'de son olarak Kurban Bayramı öncesi yine iki işçinin Korona Virüs'e yakalandığı ve söz konusu işçinin çalıştığı bölümde ki yer alan vardiyadaki tüm işçilerinde bu nedenle karantinaya alındığı iddia edildi.

SAMPA Otomotiv'de sendikaya üye oldukları için işten çıkartıldıklarını iddia eden işçilerin çeşitli yayın organlarına aktardığı bilgilerde, fabrikada özellikle işçilerin soyunma odalarının çok dar olması ve fabrikada çok sayıda işçinin çalışması nedeniyle, sosyal mesafenin korunamadığı yine fabrikada işçilerin birbirlerine çok yakın koşullarda çalıştıkları belirtildi.  Sağlıkçılar için yüz siperliği üreten SAMPA Otomotiv'in Korona Virüs konusunda ciddi sıkıntılar yaşadığı ileri sürülürken, Samsun İl Hıfzıssıha Kurulunun fabrikada baş gösterdiği gündeme gelen Covid-19 vakaları ile ilgili bir işlem yapıp yapmayacağı da merak ediliyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Sampada mutlu çalışan

03 Ağustos 2020 Pazartesi 13:07

Sizin sampa dışında haber yapacağınız kimse yok galiba. 2500 kişi çalışıyor yemek yiyor adam kapatıyorum dese Samsun da aç kalacak insanlar. Sampa ile yatıp kalkıyorsunuz

Huseyin

01 Ağustos 2020 Cumartesi 16:17

Umarız olaylar kapatılmaz

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Kurban Bayramında kaçan 800 kiloluk boğa aracın üzerine çıktı

Samsun'da Kurban Bayramında kaçan 800 kiloluk boğa aracın üzerine çıktı