19 Haziran 2019 Çarşamba

SAMSUN'DA 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMININ 96'INCI YILI COŞKU İÇİNDE KUTLANDI

Samsun'da 30 Ağustos Zafer Bayramının 96'ıncı yılı coşku içinde kutlandı

Samsun'da 30 Ağustos Zafer Bayramının 96'ıncı yılı coşku içinde kutlanırken Atatürk Anıtında düzenlenen törende Samsun Valisi Osman Kaymak, şeref defterine, "Türk Milleti, bu zaferle kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere asla unutamayacakları bir ders vermiştir" sözlerini yazdı.

30 Ağustos 2018 Perşembe 15:26 GÜNCEL

Samsun'da 30 Ağustos Zafer Bayramının 96'ıncı yılı nedeni ile Samsun Valisi Osman Kaymak ve mülki erkanın katılı ile Atatürk Anıtında çelenk koyma töreni ve saygı duruşu yapıldı. 


Samsun Valisi Osman Kaymak 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü'nün 96'ıncı yıl dönümü kutlamaları dolayısı ile Atatürk Anıtı’na çelenk koyarak Anıt Şeref Defterini imzaladı.
 
Samsun'da Atatürk Anıtı önünde düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin tarafından anıta çelenk sunumuyla başladı.
     
Burada Anıt Şeref Defteri'ni imzalayan Samsun Valisi Osman Kaymak deftere; "Aziz Atam, Bugün, Vatanımızın düşman işgalinden kurtuluşunu ve ülkemizin bağımsızlığını kazandığı Zafer Bayramının 96. Yılını bir kez daha birlik ve beraberlik içinde, coşku ile kutlamanın mutluluğu içerisinde huzurundayız. Tarihe altın harflerle nakşettiğiniz bu zafer, milletimizin vatan ve bayrak aşkının muazzam gücünü göstermesinin yanı sıra esaret içerisinde yaşayan diğer milletlere de emsalsiz bir örnek teşkil etmiştir. Milli hakimiyet ideali altında birleşen Türk Milleti, bu zaferle kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere asla unutamayacakları bir ders vererek, bağımsızlığına ne kadar düşkün olduğunu tüm dünyaya ilan etmiştir. Tarih boyunca karşılaştığı tüm engelleri birlik ve kardeşlik içinde, kararlı duruşuyla aşan aziz milletimiz, 15 Temmuz’da da İstiklalimizi tehdit eden şer odaklarına aynı kararlılıkla cevap vermesini bilmiştir. Milletçe, birlik ve beraberlik içinde bu ülkeyi, bizlere miras bırakan başta siz olmak üzere, Vatanımız, bayrağımız, bağımsızlığımız ve mukaddes değerlerimiz uğruna kahramanca şehadete yürüyen tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhunuz şad olsun.” sözlerini yazdı.
 


CUMHURİYET MEYDANINDA TÖREN YAPILDI
Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene ayrıca, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, Vali Yardımcılarıı Hasan Öztürk, Recep Yüksel ve Sezgin Üçüncü, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Ünsal Ağaoğlu, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutan Vekili Sg. Yb. Tayfun Paşaoğlu, ilçe belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, protokol üyeleri, askeri, idari ve mülki erkan, gaziler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Samsun Atatürk Anıtında düzenlenen törenin ardından Samsun Valisi Osman Kaymak ve beraberinde ki heyet, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarının yapılacağı Cumhuriyet Meydanına geçti.Samsun Cumhuriyet Meydanında ise 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama  töreni Samsun Valisi Osman Kaymak, beraberinde Samsun Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin ile birlikte törene katılan askeri birlikler ve halkın bayramını kutlaması ile başladı.
 
Samsun Cumhuriyet Meydanında yapılan Zafer Bayramı kutlama töreninde öğretmen Yarbay Baha Mutlu Aydın tarafından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapıldı. Sonrasında Kıbrıs Gazisi Mehmet Yüksel ve öğrenciler tarafından şiir okundu. Şiirlerin ardından İlkadım Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu tarafından mini konser verildi. Konserin ardından Samsun Canik Belediyesi Halk Oyunları ekibi tarafından gösteri sunuldu. Daha sonra Sahra Sıhhıye Eğitim Merkezi Komutanlığı tarafından mini konser verildi. Cumhuriyet Meydanında gerçekleşen 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama töreni öğrencilerin, askeri birliklerin ve gazilerin resmi geçidiyle sona erdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunspor Teknik Direktörü Taner Taşkın: Kavga etmemiz gerekiyorsa kavga edeceğiz

Samsunspor Teknik Direktörü Taner Taşkın: Kavga etmemiz gerekiyorsa kavga edeceğiz