04 Aralık 2021 Cumartesi

SAMSUN'DA 40 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLAR CEPHEYE ALINMALARINI İSTEDİ

Samsun'da 40 yaş üstü vatandaşlar cepheye alınmalarını istedi

Samsun'da kurulan Şehadet Sevdalıları Platformunun 40 yaş üstü üyeleri cepheye alınmalarını istedi, "Vatanımızın dört bir yanında şehadet özlemiyle yanıp kavrulan insanlar vardır. Bizi bu yüce makama olan arzumuzdan mahrum etmeyin" dedi.

06 Mart 2020 Cuma 15:22 GÜNCEL

Samsun'da 40 yaş üstü oldukları için sefer görev emri verilmeyen Şehadet Sevdalıları Platformunun üyeleri, askere alınmaları için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi.


Samsun'da Cuma sabah namazı çıkışı Büyük Camii önünde toplanan 40 yaş üstü bir grup vatandaş şehitlik hakkımızı istiyoruz. Bize de sefer görev emri verilsin. Bizi de Cepheye çağırın. Vatanımız için mücadele verip şehit olmak istiyoruz diyerek açıklama yaptı.

ŞEHADET SEVDALILARI PLATFORMU AÇIKLAMA YAPTI
Sosyal Medyada kurduğu Şehadet Sevdalıları Platformunun kurucu ve sözcüsü olan M. Sıddık Alagöz yaptığı açıklamada, "Şehitlik bizim de hakkımız, gazilik bizim de hakkımız. 41 yaşımızdan gün aldığımız için askere alınmıyoruz. Cumhurbaşkanımızdan bu hakkımızın bize verilmesini istiyoruz. Biz her an göreve hazırız. Bize sefer görev emri verilsin. Şehitlik makamına ulaşma arzumuzu yerine getirin. 41 yaş üstüne sefer görev emri verilmemektedir. Bizler sefer görev emrinin verilmesini istiyoruz. Vatanımızın dört bir yanında şehadet özlemiyle yanıp kavrulan insanlar vardır. Bizi bu yüce makama olan arzumuzdan mahrum etmeyin. Devlet yöneticilerimizin bizim sesimizi duymalarını istiyorum” diyerek konuştu.  

Alagöz konuşmasında şehitlik makamının yüceliğine vurgu yaparak örnekler verdi.

Şehadet Sevdalıları Platformunun Türk Bayrağı önünde yaptığı açıklamada Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven ve çok sayıda vatandaş hazır bulunarak destek verdi. Açıklamanın çevredeki vatandaşlar tarafından ilgi ile izlendiği görüldü.  

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

ASİ EĞİTİMCİ

08 Mart 2020 Pazar 23:11

Hadi ordan çocuklarınız bedelli askerlik yapsın fakir çocuğu can versin siz show yapın.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

SP Samsun İl Başkanı Temel Armutçu sordu? Bizim evlatlarımızı kim şehit etti

SP Samsun İl Başkanı Temel Armutçu sordu? Bizim evlatlarımızı kim şehit etti