16 Şubat 2019 Cumartesi

SAMSUN'DA 5 BİN 500 KİŞİ İMAR BARIŞI İÇİN İLKADIM BELEDİYESİNE BAŞVURU YAPTI

Samsun'da 5 bin 500 kişi İmar Barışı için İlkadım Belediyesine başvuru yaptı

Samsun'un İlkadım ilçe Belediyesine 21 günde 5 bin 500 kişi başvuru yaparak İmar Barışı uygulamasından yararlandı. İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok, İmar Barışında son başvuru tarihinin 31 Ekim 2018 olduğunu açıkladı.

29 Haziran 2018 Cuma 14:21 GÜNCEL

Samsun'un İlkadım İlçe Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İmar Barışı olarak bilinen yeni imar yasasının yürürlüğe girmesi üzerine İlkadım Belediyesine 21 günde 5 Bin 500 vatandaşın başvuruda bulunduğunu söyledi.


Başbakan Binali Yıldırım’ın Çevre Yatırımları Açılış Töreninde ‘İmar Barışı için 8 Haziran'dan itibaren resmen başlayacak başvuruların 31 Ekim'e kadar devam edeceğini’ açıklamasının ardından İlkadım Belediyesi Emlak Servisinde yoğun mesai yapıyor.

İLKADIM’DA İMAR BARIŞI SEVİNCİ
Günde 200’ün üzerinde vatandaşın İmar Barışı için başvuruda bulunduğunu söyleyen Başkan Tok, “8 Hazirandan itibaren 5 bin vatandaşımız İmar Barışı için belediyemize başvuruda bulundu. Belediyemize gelen vatandaşlarımıza Emlak Servisimizde gerekli bilgiler personelimiz tarafından veriliyor. Bunun dışında düzenlemeden yararlanmak isteyen yapı sahipleri, İmar Barışı'nın detaylarına ilişkin merak ettiği tüm bilgilere "imarbarisi.csb.gov.tr" ulaşabilir ve imar barışı başvurularını e-Devlet sistemi üzerinden yapabilirler. Ayrıca vatandaşlarımız Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden de bilgi alabilmektedir”  diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Canik'te Recep Tayyip Erdoğan'a o mahallelerden rekor oy çıktı

Samsun Canik'te Recep Tayyip Erdoğan'a o mahallelerden rekor oy çıktı