04 Ağustos 2021 Çarşamba

SAMSUN'DA 500 BİN SAMKART SAHİBİNE UYARI! YAPTIRMAZSANIZ BİNEMEYECEKSİNİZ

Samsun'da 500 bin SAMKART sahibine uyarı! Yaptırmazsanız binemeyeceksiniz

Samsun'da SAMULAŞ A.Ş'ye bağlı otobüs ve tramvaylara HES kodu tanımlaması yapmamaları durumunda 1 Aralık'tan sonra 500 bin SAMKART sahibi yolcunun binemeyeceği uyarısı yapıldı.

28 Kasım 2020 Cumartesi 00:18 GÜNCEL

Samsun'da SAMKART'larına HES kodu tanımlaması yaptırmayan 500 bin yolcunun bulunduğu ve bu yolcuların kartlarına tanımlama yapmaması durumunda ise 1 Aralık'tan sonra otobüs ve tramvaylara binemeyecekleri açıklandı.


Korona Virüs sebebi ile otobüs ve tramvaylara HES kodu zorunluluğu gelirken, Samsun'da SAMULAŞ bünyesinde ki otobüs ve tramvaylar için de vatandaşlara uyarı yapıldı. 

Samsun'da 600 bin SAMKART bulunduğunu, bunların sadece 100 binin HES kodu tanımlamasının yapıldığı belirtilerek, "İçişleri Bakanlığı'nın genelgesi doğrultusunda 20 Ekim'de HES kodu tanımlama uygulamasını başlatmıştık. Bunun içinde son tarih olarak 20 Kasım'ı belirlemiştik. Ancak Samsun'da dolaşımda olan 600 bin karttan sadece 100 bininin HES tanımlaması yapabildiğini gördük. Bu amaçla süreyi 1 Aralık'a kadar uzattık. Tanımlamaları evden çıkmadan www.samsun.bel.tr, www.samulas.com.tr ve SAMULAŞ Mobil uygulama üzerinden hızlı ve kolayca yapabilirler. Samkartlarına HES kodu tanımlanmayan vatandaşlarımız, 1 Aralık’tan sonra otobüs ve tramvaylara binemeyecek" açıklaması yapıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Canik Belediyesi ihtiyacı olana, darda kalana, karantinada olana destek veriyor

Canik Belediyesi ihtiyacı olana, darda kalana, karantinada olana destek veriyor