24 Eylül 2020 Perşembe

SAMSUN'DA 57 YEŞİLBAŞ ÖRDEĞİ KATLEDEN İKİ AVCIYA 22 BİN 595 TL PARA CEZASI VERİLDİ

Samsun'da 57 yeşilbaş ördeği katleden iki avcıya 22 bin 595 TL para cezası verildi

Samsun'da Kızılırlmak Deltası Kuş Cennetinde 57 yeşilbaş ördeği katleden iki kaçak avcı bulundu. Kızılırmak Deltasında ördekleri katleden iki kişiye toplam 22 bin 595 TL para cezası verildi.

11 Ocak 2019 Cuma 15:10 GÜNCEL

Samsun'da UNESCO'nun Dünya Mirasi Geçici Listesinde yer alan Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde 57 yeşilbaş ördeğin katledilmesi olayı ile ilgili aranan iki kaçak avcı yakalandı.


Samsun Valiliğinden Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde yaşanan ördek katliamı ile ilgili yapılan açıklamada, 57 yeşilbaş ördeği avlayan kaçak avcıların yakalanması ile ilgili sürdürülen çalışmalar kapsamında, olayla ilgili iki kaçak avcının bulunduğu ve bu kişilere toplam 22 bin 595 TL para cezası verildiği bildirildi.

Samsun Valiliği, Kuş Cennetinde yaşanan ve tepkilere neden olan ördek katliamı ile ilgili yaşanan son gelişme ile ilgili kamuoyuna şu  bilgileri verdi.

"06 Aralık 2018 tarihinde Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’nde meydana gelen ve 30 Aralık 2018 tarihinde yerel ve ulusal basında yazılı ve görsel olarak yer alan kaçak ördek avcılığına ilişkin “Kuş Cennetinde Ördek Katliamı” başlıklı haberlerin yayınlanmasına müteakip, Samsun İl Jandarma Komutanlığınca olay faillerinin yakalanması maksadıyla yapılan teknik ve istihbarı çalışmalar neticesinde olayın Cernek gölü/Karaboğaz mevkii, Yaban Hayatı Geliştirme Sahasında meydana geldiği tespit edilmiştir. Samsun İl Jandarma Komutanlığınca yapılan istihbarı çalışmalar ve elde edilen bulgular sonucunda olay failleri M.A. ve H. T. isimli şahıslar hakkında “4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanununa Muhalefet” suçundan Bafra Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliğince toplam 22 bin 595 TL cezai müeyyide uygulanmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."
Kaynak:SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

AK Parti'nin Samsun İlçe Belediye Başkan adayları kimler olacak, kimler aday gösterilmeyecek

AK Parti'nin Samsun İlçe Belediye Başkan adayları kimler olacak, kimler aday gösterilmeyecek