02 Aralık 2021 Perşembe

SAMSUN'DA 6 YIL ÖNCE ÖLDÜRÜLEN DOKTOR AYNUR DAĞDEMİR MEZARI BAŞINDA ANILDI

Samsun'da 6 yıl önce öldürülen doktor Aynur Dağdemir mezarı başında anıldı

Samsun'da 2015 yılında görev yaptığı özel hastanede bir saldırgan tarafından bıçaklanarak öldürülen doktur Aynur Dağdemir, ölüm yıl dönümünün 6'ıncı yılında Samsun Tabip Odası üyesi doktorlar ve ailesi tarafından mezarı başında anıldı.

19 Kasım 2021 Cuma 18:58 GÜNCEL

Samsun'da doktor Kamil Furtun'dan sonra öldürülen doktorlardan olan Aynur Dağdemir, ölüm yıldönümünde anılıyor.


Çalıştığı özel hastanede 2015 yılında bıçaklı saldırıya uğrayan Doktoru Aynur Dağdemir hayatını kaybetmişti. Dağdemir'in bıçaklı saldırı sonucu yaşamını yitirmesi 2015 yılında Türkiye genelinde büyük infial yaratmıştı.

2015 yılında hayatını kaybeden doktor Aynur Dağdemir ise ölüm yıldönümünün 6'ıncı yılında meslektaşları ve ailesi tarafından mezarı başında anıldı. Samsun Tabip Odası Başkanı Funda Furtun, eşi Kamil Furtun ve doktor Aynur Dağdemir'in öldürülmesi ile ilgili yaptığı açıklamada, şunları dile getirdi.
"Türk Tabipleri Birliği olarak başlattığımız mücadele programında her hafta ayrı bir talep ile sesimizi yükselttik, ancak bu hafta bizler için ayrı bir öneme sahip. Samsun’da görev yaptığı esnada birlikte çalıştığı sağlık çalışanının eski eşi tarafından bıçaklanarak katledilen Dr. Aynur Dağdemir’in bugün aramızdan ayrılışının yıldönümü. Dağdemir, çalışma arkadaşını şiddetten korumak isterken öldürüldü. Doktor Aynur Dağdemir, çalıştığı özel hastaneye elinde ekmek bıçağı ile giren erkek tarafından altı yıl önce bugün öldürüldü.  Dr. Edip Kürklü’yü, Dr. Göksel Kalaycıoğlu’nu, Dr. Ersin Arslan’ı, Dr. Kamil Furtun’u, Dr. Hüseyin Ağır’ı, Dr. Fikret Hacıosman’ı da işyerlerinde uğradıkları şiddet sonrası kaybettik. Birlikte çalıştığı sağlık personelinin eski eşi tarafından öldürülmesine engel olan, sevgili Aynur Dağdemir’in cesaretli dayanışmasını büyütmek ve şiddeti bitirmek için birlikte mücadele ediyoruz. Hekimlerin gördüğü her şiddette, yaşamdan hoyratça koparılan her kadında yüreğimiz ve aklımızla söz veriyoruz sana Aynur! Söz veriyoruz Melike’ye, Ersin’e, Kamil’e, Gülnur’a… Artık şiddet doğuran sağlık sisteminde, güvensiz işyerlerinde çalışmak istemiyoruz. Birimizin daha aramızdan alınmasına tahammülümüz yok."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir Başkanı Demir Çiftlik caddesi esnaflarının sorunlarını dinledi

Samsun Büyükşehir Başkanı Demir Çiftlik caddesi esnaflarının sorunlarını dinledi