19 Ocak 2021 Salı

SAMSUN'DA 60 MİLYONLUK YENİ MÜZE İNŞAATI MÜTEAHHİT İFLAS EDİNCE DURDU

Samsun'da 60 milyonluk yeni müze inşaatı müteahhit iflas edince durdu

Samsun'da 60 milyon TL bütçe ile yapılacak olan yeni Samsun Müzesi inşaatı yüklenici müteahhit firmanın iflas etmesi üzerine durdu.

23 Ocak 2020 Perşembe 20:21 GÜNCEL

Samsun'da yapılacak olan yeni Samsun Müzesi inşaatı müteahhit firmanın iflas ederek sözleşmeyi fesh etmesi üzerine durdu.


Samsun'a 60 milyon TL yatırım ile yapılması planlanan yeni Samsun Müzesi inşaatı aylardır atıl vaziyette duruyor.  Yüklenici firmanın iflas etmesi ve sözleşmeyi fesh etmesi üzerine yeni Samsun Müzesi inşaatı ne yazık ki aylardır yerinde sayıyor.  Yeni müze inşaatının başlaması ile Samsun'da bulunan eski Arkeoloji ve Etnografya Müzesi kapatılırken, yapımına başlanan 60 milyon TL'lik yeni müzenin 19 Mayıs'ın 100'üncü yılında bitirilmesi hedefleniyordu.

19 Mayıs'ın 100'üncü yılının üzerinden 8 ay geçmesine rağmen yeni Samsun Müzesi inşaatında şuan itibari ile yaprak kımıldamazken, şehrin göbeğinde bulunan dev yapının akibetinin ne olacağı da merak konusu oldu. Yeni Samsun Müzesi inşaatının yapımında çalışan işçilerde aylardır maaşlarını alamadıkları gerekçesi ile inşaatın üzerine çıkarak intihar girişiminde bulunmuştu. Yeni Samsun Müzesi inşaatının yüklenici firmanın iflas etmesi nedeniyle tamamlanamaması ve yarım kalması ile ilgili edinilen bilgilere göre müze inşaatının devam ettirilebilmesi için yeniden ihale yapılacağı öğrenildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Vatan DAŞTAN

24 Ocak 2020 Cuma 09:03

ESKİ PARAYLA 60 TRİLYON, ÇOK YAZIK ÇOOOK

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun-Ankara kara yolunda yoğun kar yağışı

Samsun-Ankara kara yolunda yoğun kar yağışı