27 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN'DA 60 YILLIK ÇAM AĞAÇLARININ KESİLMESİNE SAMÇEP TEPKİ GÖSTERDİ

Samsun'da 60 yıllık çam ağaçlarının kesilmesine SAMÇEP tepki gösterdi

Samsun'un İlkadım ilçesi Adalet mahallesinde bulunan çamlık alanda 60 yıllık çamların Büyükşehir Belediyesi tarafından kesilmesine Samsun Çevre Platformu(SAMÇEP) tepki gösterdi.

21 Aralık 2018 Cuma 17:15 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından, İlkadım ilçesi Adalet mahallesi Karadeniz caddesi Adliye lojmanları önünde bulunan çamlık alandaki 60 yıllık çam ağaçlarının kesilmesine tepki geldi.


Samsun Çevre Platformu(SAMÇEP) Sözcüsü Mehmet Özdağ, Adalet mahallesinde bulunan çamlık alanda yapılan uygulamaya tepki göstererek, "Kent merkezindeki nadir çamlık alanlarından biri yok ediliyor. Bu uygulama ile ilgili hukuk süreci beklenilmedi. Bu katliamı durduralım. Çamlık alanda bulunan 60 yıllık çam ağaçları kesiliyor.  Bu alan yeşil alan idi. 13 Temmuz 2018 tarihli Samsun Büyükşehir belediye meclis kararı ile eğitim alanına çevrilmiş.  Aslında eğitim alanı olarak belirlenen Kazımkarabekir Mahallesi  başka bir boş alan parka çevrilmiş ve bu ağaçların olduğu alanla değiştirilmiş.  Bu karardan çok geç haberimiz oldu, iş makinaları sahaya inince haberdar olduk. Halen gerekli idari makamlara ve hukuki itiraz süreçlerimizi sürdürüyoruz. Bu süreç bitmeden ağaçların kesilmek istenmesi AKP’nin keyfi kamu yönetimi anlayışını gösteriyor" dedi.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin: Samsun halkı istedi biz yaptık

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin: Samsun halkı istedi biz yaptık