29 Kasım 2021 Pazartesi

SAMSUN'DA 6.3 MİLYON PARA HARCANAN PROJELER ÇÜRÜMEYE TERK EDİLDİ!

Samsun'da 6.3 milyon para harcanan projeler çürümeye terk edildi!

Samsun'un Atakum ilçesinde 6.3 milyon para harcanan projeler adeta çürümeye terk edilirken, CHP'li Atakum Belediyesi çürümeye başlayan projeleri Atakum halkının hizmetine sunmak için harekete geçti.

16 Haziran 2020 Salı 13:02 GÜNCEL

Samsun'un Atakum ilçesinde 6.3 milyon lira harcanarak yapımına başlanan ancak yıllardır bitirilemeyen Kültür Sanat Merkezi, kapalı otopark gibi projeler adeta çürümeye başladı.


Atakum Belediyesi yönetimleri tarafından geçmiş yıllarda yapımına başlanan ancak 2020 yılına gelinmiş olmasına rağmen bitirilemeyen projelerin yapımına başlanan inşaatları ise atıl vaziyette duruyor. 

Geçtiğimiz 8 yıl içinde yapımına başlanan Kültür ve Sanat Merkezi, Otopark gibi projelere bugüne kadar 6.3 milyon lira harcama yapıldığı açıklanırken, inşaatına başlanan ancak bitirilemeyen Kültür ve Sanat Merkezine 2.5 milyon lira harcama yapıldığı ve fiziki durumunun yüzde 35 oranında tamamlanabildiği, yine Kapalı Otopark olarak 3 yıl önce yapımına başlanan projeye de 2.5 milyon lira harcandığı ancak bu projenin de tamamlanamayarak çürümeye terk edildiği öğrenildi.

KAPALI OTOPARK'TA TEKNİK SORUNLAR VAR
Atakum ilçesinde 3 yıl önce yapımına başlanan kapalı otopark projesinde ise yapılan incelemelerde otopark olarak yapılan inşaatta teknik sorunlar bulunduğu, yapının otopark olarak kullanılmasının mümkün olmadığı belirlendi.

31 Mart seçimlerinin ardından Atakum Belediyesi Başkanı olan CHP'li Cemil Deveci, söz konusu atıl kalan bu projelere ilave yatırımlar yaparak Atakum halkının hizmetine sunmak için harekete geçti. Kültür ve Sanat Merkezi ile atıl kalan kapalı otopark alanının Gençlik ve Bilim Merkezine dönüştüreceklerini açıklayan Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, bunun yanı sıra çürümeye terk edilen yapıların bünyesine Atakum'a Aşevi ve Gıda Bankası da yapacaklarını açıkladı. 6.3 MİLYONLUK YATIRIMI AYAĞA KALDIRACAĞIZ
Cemil Deveci, Atakum ilçesine bağlı Mimar Sinan mahallesinde ki Emek Park'ın lat bölümünün uzun süredir atıl halde olması nedeniyle çürümeye başladığını bu alana 1.3 milyon lira ilave yatırım ile burayı Gıda Bankası ve Aşevine dönüştüreceklerini söyledi.

Atakum Belediyesi Başkanı Cemil Deveci, 8 yılda 6.3 milyon lira para harcanan ancak atıl halde kalan yapıları, yapacakları ilave yatırımlarla Atakum halkının hizmetine sunacaklarını, böylelikle atıl ve çürümeye başlayan söz konusu projeleri Gençlik ve Bilim Merkezi, Kültür Sanat Merkezi, Aşevi ve Gıda Bankası olarak işlevsel hale getireceklerini ve 6.3 milyonluk yatırımı ayağa kaldıracaklarını dile getirdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Kemal gündör

16 Haziran 2020 Salı 16:18

İlkadım belediydsinde işcilere yapılan zulumü niye yazmıyrisunuz haydar bey. Maaşlar eksik ödeniyor sigortalar yatmıyor. Bu zor günlerde belediye gereksiz yerlere para harcıyor ama işçilerin ödemesini yapmıyor

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Osman Kaymak Samsunlulara veda etti! Kalın sağlıcakla

Osman Kaymak Samsunlulara veda etti! Kalın sağlıcakla