20 Ocak 2022 Perşembe

SAMSUN'DA 65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLAR 6 SAATLİK ÖZGÜRLÜK YAŞADI

Samsun'da 65 yaş üstü vatandaşlar 6 saatlik özgürlük yaşadı

Samsun'da 65 yaş üstü vatandaşlar Korona Virüs nedeniyle uygulanan sokağa çıkma yasağında, bugün 6 saatlik özgürlük yaşadı.

17 Mayıs 2020 Pazar 19:41 GÜNCEL

Samsun'da 65 yaş üstü vatandaşlar bugün sokaklara, parklara ve sahillere çıkarak kendilerine tanınan 6 saatlik özgürlüğün keyfini çıkarttı.


Korona Virüs tedbirleri kapsamında 65 yaş üstü vatandaşlara sokağa çıkma kısıtlaması getirilmişti. 16-17-18 ve 19 Mayıs tarihlerinde ise Korona Virüs tedbirleri kapsamında ülke genelinde sokağa çıkma yasağı kararı alındı. Bu karar kapsamında 65 yaş üstü vatandaşlara ise Pazar günü için 6 saatlik sokağa çıkma serbestliği getirildi. 

Samsun'da da 6 saatlik serbestlik nedeniyle sokak, park ve sahillere çıkan 65 yaş üstü vatandaşlar özgürlüğün tadını çıkarttı. Samsun'un İlkadım ve Atakum ilçeleri ile birlikte Canik ve diğer ilçelerde de 65 yaş üstü vatandaşlar 6 saatlik serbestlikte güneşli ve temiz havanın tadını çıkarttı.

Atakum ilçesinde 65 yaş üstü vatandaşlar sahil ve sahil kenarlarında dolaşarak kendilerine tanınan 6 saatlik serbestliğin keyfini sürdü.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valisinin talimatı ile 65 yaş üstüne yüz maskesi dağıtıldı

Samsun Valisinin talimatı ile 65 yaş üstüne yüz maskesi dağıtıldı