22 Ekim 2020 Perşembe

SAMSUN'DA 70'İN ÜZERİNDE KORONA VİRÜS HASTASI TEDAVİ EDİLEREK TABURCU EDİLDİ

Samsun'da 70'in üzerinde Korona Virüs hastası tedavi edilerek taburcu edildi

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Korona Virüs tedavisi gören 70'in üzerinde hastanın tedavi edilerek taburcu edildikleri açıklandı.

16 Nisan 2020 Perşembe 13:13 GÜNCEL

Samsun'da Korona Virüs'e yakalanan 70'in üzerinde hasta, Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi edilerek taburcu edilirken, vatandaşlara ise acil servisin gereksiz meşgul edilmemesi için uyarı yapıldı.


Korona Virüs ile mücadelede merkez hastane olan Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, 2500 sağlık çalışanının salgın ile mücadele ettiği açıklanırken, vatandaşlara ise keyfi test yaptırmamaları ve acil servisi gereksiz meşgul etmemeleri konusunda da uyarı yapıldı.

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinden 70’in üzerinde yeni tip koronavirüs hastasının tedavilerinin tamamlanarak taburcu edildiğini açıklayan Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, “Hastanemiz hem tıbbi malzeme alt yapısı, hem fiziki, teknik alt yapısı hem de bu mücadeleyi en ön saflarda yürüten, alanında uzman ve deneyimli 2500 sağlık kahramanıyla Türkiye’nin bu konuda en yetkin ve güvenli hastanelerinden biri olarak öne çıkmaktadır” dedi.

Samsun Sağlık İl Müdürü Oruç, yürütülen mücadelenin yüküne rağmen kurumda poliklinik ve yoğun bakım hizmetlerinin devam ettiğini; acil ameliyatların sürdüğünü; inme merkezi, anjiyo ünitesi gibi nitelikli hizmetlerin aksamadan devam ettiğini de vurguladı.

Hastane yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Hastane Başhekimi Doç. Dr. Ahmet Şen de, hastalığın ortaya çıktığı günlerde tesiste ilk etapta ivedilikle tam izolasyon uygulamasına geçtiklerini, Korona kaynaklı ya da temaslı tüm vakaların kullandıkları alanları genel alanlardan ayırdıklarını; hastaneyi Sağlık İl Müdürlüğünün de desteğiyle tıbbi malzeme ve kişisel koruyucu ekipman anlamında eksiksiz bir duruma getirdiklerini söyledi. 

Hastanede 2500 kişilik bir sağlık ordusuyla hizmet verdiklerini hatırlatan Doç.Dr. Ahmet Şen, bu çerçevede tüm Samsunlulardan en büyük isteklerinin, acil servisi gereksiz yere meşgul etmemeleri ve keyfi test yaptırma isteğiyle başvuruda bulunarak acil serviste yoğunluk ortaya çıkarmamaları olduğunu dile getirdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Korona Virüs'ü takmayan Çağrı Merkezi Bakana şikayet edildi

Samsun'da Korona Virüs'ü takmayan Çağrı Merkezi Bakana şikayet edildi