22 Ekim 2021 Cuma

SAMSUN'DA 8 ÖZEL HASTANEYE REKABET KURUMU NEDEN SORUŞTURMA AÇTI! İŞTE SEBEBİ

Samsun'da 8 özel hastaneye Rekabet Kurumu neden soruşturma açtı! İşte sebebi

Samsun'da bulunan 8 özel hastaneye Rekabet Kurumu neden soruşturma açtı, işte sebebi. Samsun'da 8 özel hastaneye soruşturma şokunun detayları..

11 Kasım 2020 Çarşamba 11:57 GÜNCEL

Samsun'da bulunan Atasam, Büyük Anadolu, MediBafra, Medicana, Medical Park ve Liman Hastanelerine Rekabet Kurumu soruşturma açarken, soruşturmaya sebep olan olayda merak konusu oldu. Samsun'da 8 özel hastaneye soruşturma açılmasının işte sebebi!


Rekabet Kurumu dün Samsun'da bulunan 8 özel hastaneye soruşturma açılması ile ilgili alınan kararı duyurmuştu. Bu duyurunun ardından Samsun'da bulunan Atasam, Büyük Anadolu, MediBafra, Medicana, Medical Park ve Liman Hastanelerine neden ve hangi sebeplerden soruşturma açıldığı merak konusu oldu.

PERSONEL TRANSFERİNİ ENGELLİYORLAR
Samsun'da ki özel hastanelere soruşturma açılması yönünde alınan kararda, Atasam, Büyük Anadolu, MediBafra, Medicana, Medical Park ve Liman Hastaneleri ile ilgili dikkat çekici bir bilgi yer aldı. Rekabet Kurumunun sitesinde Samsunda ki söz konusu 8 özel hastane ile ilgili "Bazı özel hastanelerin, serbest hekimlerden talep ettikleri ameliyathane hizmet ücretlerini birlikte belirledikleri ve yapılan centilmenlik anlaşması ile hastaneler arasında personel transferinin engellendiği iddialarını içeren başvurular üzerine yürütülen ön araştırma Rekabet Kurulunca karara bağlandı." ifadeleri yer aldı.

ÜCRETLERİ BİRLİKTE BELİRLİYORLAR
Buna göre Rekabet Kurumunun kararında Samsun'da bulunan Atasam, Büyük Anadolu, MediBafra, Medicana, Medical Park ve Liman Hastanelerine soruşturma açılmasının nedeni, serbest hekimlerden talep edilen ameliyathane hizmet ücretlerini birlikte belirlemeleri ve hastaneler arası personel transferini aralarında yaptıkları centilmenlik anlaşması ile engellemeleri olarak ifade ediliyor. 

BİLGİ VE BELGELER CİDDİ 
Rekabet Kurumu, yayımladığı duyuruda Samsun'da bulunan 8 özel hastane için yapılacak soruşturmada 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesinin ihlal edilip edilmediğinin tespit edileceğini belirtirken, bu konuda yapılan ön araştırmada ise bilgi, belge ve yapılan tespitlerin ciddi ve yeterli bulduğuna da dikkati çekiyor.

SERBEST HEKİMLER ŞİKAYET ETTİ
Rekabet Kurumunun Samsun'da bulunan Atasam, Büyük Anadolu, MediBafra, Medicana, Medical Park ve Liman Hastanelerine soruşturma açma sebebi olarak gösterdiği "Bazı özel hastanelerin, serbest hekimlerden talep ettikleri ameliyathane hizmet ücretlerini birlikte belirledikleri" ifadesine bakıldığında şikayetin serbest hekimler tarafından yapıldığı da anlaşılıyor.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Korona alarmı! İşte Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı yeni yasak kararları

Samsun'da Korona alarmı! İşte Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı yeni yasak kararları