25 Ekim 2021 Pazartesi

SAMSUN'DA ACİL GİRİŞİNDE Kİ BARİYER YÜZÜNDEN AMBULANS HASTANEYE GİRİŞ YAPAMADI

Samsun'da acil girişinde ki bariyer yüzünden ambulans hastaneye giriş yapamadı

Samsun Gazi Devlet Hastanesi Acil Girişinde güvenlik bariyeri bulunması şaşkınlık yaratıyor. Hastaneye gelen bir ambulans, görevlinin tuvalete gitmesi nedeniyle bariyer nedeniyle acile giriş yapamadı.

11 Ekim 2019 Cuma 02:16 GÜNCEL

Samsun'da içinde hasta olan bir ambulans Samsun Gazi Devlet Hastanesi Acil girişinde bulunan güvenlik bariyeri yüzünden hastaneye giriş yapamadı.


Samsun Gazi Devlet Hastanesine bir hasta getiren ambulans, acil girişinde bulunan güvenlik bariyerini kontrol eden görevlinin tuvalete gitmesi nedeniyle iddiaya göre hastaneye giriş yapamadı.

Duyarlı vatandaşlar ise ambulansın bariyer engeli nedeniyle acile giriş yapamamasını görüntüleyerek Samsun Kent Haber'e ulaştırdı. 

Samsun Gazi Devlet Hastanesi Acil girişinde bulunan bariyerin ne amaçla konulduğu anlaşılamazken, görüntüleri gönderen bir vatandaş "Burası acil girişi. Buraya zaten ambulansların dışında bir araç girmiyor. Bu güvenlik bariyeri neden konuldu. İçinde hasta olan ambulansın hastaneye böyle bir engel olmadan direkt olarak girmesi gerekir. Buraya konulan bu bariyer yüzünden hasta getiren ambulanslar beklemek zorunda kalıyor. Bugünde bariyerin açılıp kapanmasından sorumlu görevli tuvalete gittiği için hastanenin acil girişine gelen bir ambulans, görevlinin tuvaletten dönmesini beklemek zorunda kaldı. Böyle saçmalık mı olur" diyerek duruma tepki gösterdi.

Öte yandan söz konusu bariyerin acil girişi önüne araç park edilmesini önlemek için yapıldığı gündeme geldi. Bu konuda bariyerlerde plaka okuyan sistemler var, ayrıca ambulans sürücülerine bariyerin girişini hızlı bir şekilde açıp kapatabilecek ve sorunu çözmek için uzaktan kumanda cihazları da verilebilir. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yüksel Yıldırım'dan sert mesaj! Artık yavuz yüzümüzü de görmenizin zamanı geldi

Yüksel Yıldırım'dan sert mesaj! Artık yavuz yüzümüzü de görmenizin zamanı geldi