25 Haziran 2019 Salı

SAMSUN'DA AÇILAN NAKIŞ SERGİSİNİN TÜM GELİRİ MEHMETÇİK VAKFINA BAĞIŞLANACAK

Samsun'da açılan nakış sergisinin tüm geliri Mehmetçik Vakfına bağışlanacak

Samsun'da İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi İşbirliği ile açılan Nakış Sultanları Mehmetçikle El Ele El Nakışları Sergisinin tüm gelirinin Mehmetçik Vakfına bağışlanacağı açıklandı.

16 Nisan 2018 Pazartesi 21:10 GÜNCEL

Samsun'da tüm geliri Mehmetçik Vakfına bağışlanacak olan nakış sergisi İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok tarafından açıldı.


Samsun'da İlkadım Belediyesine bağlı İlkadım Kültür Merkezinde düzenlenen nakış sergisinin açılışına, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, AK Parti İlkadım İlçe Kadın Kolları Başkanı Halime Kesmen, İlkadım Belediye Başkan Yardımcıları, kurs eğiticileri, kursiyerler ve vatandaş katıldı. “Nakış Sultanları Mehmetçikle el ele”  sloganıyla Halk Eğitim Hocası Ayla Kalaysız eğitimindeki kursiyerin tüm yıl boyunca yaptıkları çalışmalar İlkadım Kültür Merkezinde Başkan Tok’un sergi açılışını gerçekleştirmesiyle vatandaşlarla buluştu.

Başkan Tok “Tüm Gelir Mehmetçiğe”

“Nakış Sultanları Mehmetçikle el ele”  sergisini açılışında konuşma yapan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok; “Bu gün açılışını yaptığımız El Emeği Sergimizin hayırlı olmasını diliyorum.  Hünerli hanımlarımızın ellerinden çıkan işlemeler onların ne kadar başarılı ve yetenekli olduğunu gösteriyor. Kadın gücüyle ortaya çıkarılan göz nuru el işlemelerini çok beğendik. Burada satışı yapılan bütün ürünlerin gelirinin Mehmetçik Vakfımıza gidecek olması bizleri daha da çok sevindirdi. Bu güzel sergiyi planlayan ve düzenleyen herkesin eline sağlık.” şeklinde konuştu.

Geleneksel ve modern el sanatlarının bütünleştirildiği sergide keyif alan eğitici ve kursiyerler kendilerine sağlanan imkânlardan dolayı böyle güzel bir çalışmaya imza atmalarına vesile olan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’a teşekkür ettiler.  

Bir hafta süreyle kapılarını bütün ziyaretçilere açık tutan “Nakış Sultanları Mehmetçikle el ele” El Nakışları Sergisinde gezen Başkan Tok, kursiyerlerin yapmış olduğu el emeklerini inceleyerek bilgi aldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Tekkeköy'de vatandaş belediyede düzenlenen halk gününden memnun

Samsun Tekkeköy'de vatandaş belediyede düzenlenen halk gününden memnun