20 Ağustos 2019 Salı

SAMSUN'DA AFRİN'E GİTMEK İÇİN TRAKTÖRLE ASKERLİK ŞUBESİNE GİDİP 600 DİLEKÇE VERDİLER

Samsun'da Afrin'e gitmek için traktörle askerlik şubesine gidip 600 dilekçe verdiler

Samsun'da Kamalı Mahallesi muhtarlığı ve Kamalı Gençlik Derneği üyeleri traktör ve otomobilleri ile askerlik şubesine giderek Afrin gitmek için 600 dilekçe verdi.

18 Şubat 2018 Pazar 20:05 GÜNCEL

Samsun'da Afrin'de devam eden Zeytin Dalı Harikatına destek vermek isteyen Kamalı Mahallesi muhtarlığı ve Kamalı Gençlik Derneği üyeleri traktör ve otomobillerini Türk Bayrakları ile süsleyerek askerlik şubesine giderek 600 dilekçe bıraktı.


Samsun merkeze bağlı Kamalı Mahallesi muhtarlığı ve Kamalı Gençlik Derneğinin organizasyonu ile etkinlik düzenlendi. Dernek üyeleri ve mahalle sakinleri, otomobil ve traktörlerini Türk bayraklarıyla süsleyerek Samsun-Ankara karayoluna çıktı. Samsun'un İlkadım ilçesi Kamalı mahallesi sakinlerinin düzenlediği konvoya, güzergahtaki diğer sürücüler de korna çalarak destek verdi.Samsun Askerlik Şubesi'ne ulaşan grup adına açıklama yapan Kamalı Mahallesi muhtarı Ramazan Elkit, Afrin'de yürütülen terörle mücadeleye destek olmak istediklerini ifade etti. Grup, burada "Vatan sana canım feda", "Reis bizi Afrin'e götür", "Her Türk asker doğar", "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganları atıp tekbir getirdi.

Konuşmaların ardından grup, Zeytin Dalı Harekatı'na katılmak için askerlik şubesine 600 dilekçe bıraktı.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da simit satarak vatan için asker yetiştiriyorum diyen simitçi

Samsun'da simit satarak vatan için asker yetiştiriyorum diyen simitçi